Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 13.2. 2018 08:04
hygienická kontrola

To je hnus! V téhle špíně musí jíst děti ve školách a na táborech

Kontrola hygieniků odhalila velké nedostatky
Zdroj: Krajská hygienická stanice Moravskoslezského kraje se sídlem v Ostravě

Inspekce hygienické stanice Moravskoslezského kraje si došlápla na školy a školská zařízení a zjištění, v čem musí děti někdy jíst, jsou skutečně šokující. Nejčastěji se objevují problémy s hygienou. Ať už to byl olezlý dřez, nedezinfikované prostory nebo zrezlé nádobí. Problémy se objevily i u zajišťování osobní hygieny dětí.

Špína, rez, zanedbané přístroje, i tak vypadají stravovací zařízení, kde musí děti jíst. Odhalila to kontrola Krajské hygienické stanice Moravskoslezského kraje se sídlem v Ostravě. A někdy byly podmínky skutečně odporné.

 

Nejčastějšími závady jsou stále problémy v provozní hygieně. Inspekce při kontrole v jedné z provozoven odhalila olezlý dřez, nádobí uložené v prostorách, jejichž povrch zreznul, nečistitelné podlahy nebo třeba zařízení na přípravu potravin, že kterého se loupala barva.

 

"Zařízení, která přicházejí do styku s potravinami, musí být snadno čistitelná, dezinfikovatelná, nesmí kontaminovat připravované pokrmy např. odlupováním různých jejich částí," uvádí zpráva hygieniků.

 

Kontrolovaný provozovatel také nevhodně skladoval potraviny, kdy neodděloval rizikové potraviny od potravin k přímé spotřebě.

 

118

GALERIE: Inspekce hygieniků odhalila výrazné nedostatky

Zdroj: Krajská hygienická stanice Moravskoslezského kraje se sídlem v Ostravě

Nevhodné skladování potravin v chladícím zařízení

Hodnocení:

 

Hygienici nařídili provozovateli okamžitou nápravu a došlo k provedení rekonstrukce jídelny a odstranění nedostatků.

 

 

Problémy se objevily také na táborech a nebyly chyby jen v zajišťování provozní hygieny, objevily se také nedostatky při úklidu v prostorách, kde bývají děti ubytovány. Často podle hygieniků chybí i vhodné podmínky pro osobní hygienu.
 

klma TN.cz