Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 9.3. 2018 16:38
vražda ve stodůlkách

Smrt miminka ve Stodůlkách byla vražda. Policie už má podezřelou

Zdroj: TV Nova

Novorozenec, jehož tělíčko v igelitové tašce našli včera lidé na chodbě panelového domu v pražských Stodůlkách, zemřel násilnou smrtí. Po pitvě to ve čtvrtek potvrdili policisté. Už včera zadrželi 34letou ženu, dnes dopoledne ji obvinili z vraždy. Jestli jde o matku dítěte, ale odmítli komentovat.

Už včera se to nabízelo jako varianta číslo jedna, policisté o tom ale nahlas mluvit nechtěli a vlastně ani nemohli. Až dnes, kdy to mají černé na bílém - novorozenec se stal obětí vraždy.  

 

"Výsledky nařízené soudní pitvy prokázaly, že se na smrti novorozence, chlapečka, podílela jiná osoba," potvrdil mluvčí policie Tomáš Hulan.

 

"Kriminalisté vypátrali a zadrželi 34letou ženu. Tu dnes dopoledne obvinil vyšetřovatel z trestného činu vraždy," dodal Hulan. 

 

 

Policisté ale nechtějí potvrdit či vyvrátit tu nejzásadnější otázku - jestli jde o matku dítěte. Vyšetřování je totiž stále ještě na začátku.

 

Chlapeček byl údajně jen několik desítek minut starý. Jak přesně ho vrah - nebo spíš vražedkyně - zabila, není jasné. Jeho tělo zabalené v bílé igelitce se našlo ve středu ve 14 hodin v přízemí domu. Už v úterý ale podle některých svědků viděly tašku děti ve výtahu.

 

Žena podle informací televize Nova v domě nebydlela. Není ale vyloučené, že někoho ze zdejších nájemníků dobře znala. Lidé z domu jsou z události v šoku a nikdo se o ní bavit nechce.

 

Podezřelá byla dopadena během tří hodin a pokud dá soud policistům za pravdu, půjde o jednu z nejrychleji vyřešených vražd novorozence. Některé se nedaří vyřešit roky. Třeba vraha miminka nalezeného v létě 2014 v popelnici v pražských Strašnicích kriminalisté stále neznají.

mom TN.cz
Obchodní sdělení

Sedíte na zdravé židli?

Reklama