Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 18. 10. 2017
galerie horká novinka

Tohle je klenot knihoven! Vyšla kniha Dokonalý Michelangelo!

Představení knihy Dokonalý Michelangelo - 1
Zdroj: TN.cz/Jakub Deml

Na český knižní trh přichází opravdový klenot. Nakladatelství Euromedia v úterý představilo knihu Dokonalý Michelangelo, která bude ozdobou knihoven!

Luxusní kniha s názvem Dokonalý Michelangelo vychází v sérii Vznešená renesance, ve které již vyšla kniha s názvem Nekonečný Leonardo. A oba tituly jsou naprosto jedinečné!

 

18

GALERIE: Představení knihy Dokonalý Michelangelo

Zdroj: TN.cz/Jakub Deml

Představení knihy Dokonalý Michelangelo - 6

Hodnocení:

 

Představovat Michelangela jako umělce asi netřeba. "Nenáviděný či milovaný, Michelangelo Buonarroti stálé zůstává absolutní a nepřekonatelný. Reprezentativní publikace na jeho úsilí stát se dokonalým nahlíží přes všechny směry, jež v umění zastupoval: sochařství, architekturu, malbu, kresbu, vztah s antikou, básnickou tvorbu a filozofii," uvádí nakladatelství o své novince.

 

 

Autorem knihy je známý italský michelangelista Alessandro Vezzosi, který byl sám na prezentaci publikace v Praze přítomen. Kniha o 416 stranách kromě podrobných informací o umělcově životě a tvorbě obsahuje kvalitní reprodukce a fotografie jeho stěžejních děl. Nechybí ani vybrané reprodukce na kvalitním pergamenu. Kniha vychází v Česku v limitované edici 200 očíslovaných výtisků. A tomu samozřejmě odpovídá i cena, která se šplhá až k hodnotě 47 700 Kč (podle čísla výtisku).

TN.cz
Reklama