Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Obchodní sdělení

Sedíte na zdravé židli?

Aktualizováno 12.1. 2018 18:21
Profil Co je zač?

Tohle je žena, která zaútočila na prezidenta! Nebyl to její první atak

Miloš Zeman napadený u voleb - 5
Zdroj: TN.cz
Aktivistka FEMEN Angelina Diashová a Miloš Zeman

Prezidenta Miloše Zemana napadla ve volební místnosti ukrajinská aktivistka Anželina Diašová. Ta je zkušenou aktivistkou ukrajinského feministického hnutí FEMEN, v minulosti se svlékla třeba na setkání prezidentů Ukrajiny a Běloruska nebo na fotbalovém zápase.

"Zeman, Putinova d*vka," měla na prsou napsáno ukrajinská aktivistka z hnutí FEMEN Anželina Diašová. Stejná slova také skandovala, zatímco ji ochranka táhla od šokované prezidenta. Podobným způsobem už Diašová vloni protestovala.

 

Anželina se narodila a vyrostla na Ukrajině. Její matka je Ukrajinka, otec pochází z Angoly. V 80. letech studoval na Ukrajině v rámci stipendijního programu, který Sovětský svaz poskytoval studentům ze spřátelených zemí. Anželina má sestru, která žije ve Spojených státech.

 

Diašová říká, že se cítí jako Ukrajinka. V mládí se ale často setkávala s rasismem a sociálním vyloučením. Proto se naučila spoléhat se sama na sebe. Před 7 lety, během vysokoškolského studia, dala jedné novinářce rozhovor o tom, jaké to bylo žít coby příslušník menšiny na Ukrajině.

 

Protest proti Lukašenkovi:

 

Politicky aktivní byla už v době protestů na náměstí Euromajdan v Kyjevě v roce 2013, které nakonec přinutily k útěku ze země prezidenta Viktora Janukovyče. Anželina studovala psychologii na pedagogickém institutu v Kyjevě. Podle svého profilu na Facebooku je už několik let zadaná.

  

Vloni v létě stihla Diašová minimálně tři protesty. V polovině července se dostala na jednání prezidentů Ukrajiny a Běloruska. Na prsou měla napsáno "Stop diktatuře". To skandovala společně s heslem "Ať žije Bělorusko!". FEMEN tak protestoval proti návštěvě běloruského prezidenta Alexandra Lukašenka.

 

18

GALERIE: Aktivistka FEMEN Anželina Diašová

Zdroj: facebook

Anželina Diašová, aktivistka FEMEN - 8

Hodnocení:

 

Diašová skončila na několik hodin v cele. FEMEN si stěžoval, že aktivistka byla v cele přes 6 hodin, než k ní pustili právníka. Byla podezřelá z výtržnictví. Soud ji pustil, když odevzdala svůj cestovní pas.

 

 

Hned přibližně za měsíc, když šla na policejní stanici, tak se převlékla za kanibala. Diašová byla podezřelá z předložení padělaných dokladů. Pokud šlo o její červencový případ, hnutí FEMEN poslalo ukrajinské justici žádost, aby u soudu museli vypovídat i prezidenti Porošenko a Lukašenko.

 

Převlek za kanibalku:

 

Na začátku září pak FEMEN narušil utkání kvalifikace na mistrovství světa ve fotbale mezi Ukrajinou a Tureckem. Na stadionu v Charkově se Diašová svlékla a vnikla na hřiště při turecké hymně. Na prsou měla napsáno "Erdogan vrah". Protestovala tak proti tureckému prezidentovi Recepu Erdoganovi.

 

V listopadu také společně s dalšími ženami protestovala proti svátku Black Friday. Společně se svlékly v obchodních domech.

 

Protest na fotbale:

 

K útoku na Zemana se už FEMEN hlásí na svých stránkách. "Hnutí varuje Čechy, že hlasováním pro neustále opilého prostituta Zemana hlasují pro jeho kremlského pasáka, Vladimíra Putina," píše Femen na svém webu.

 

Útok na Miloše Zemana:

 

Ženu ochranka prezidenta zajistila a předala ji pražským policistům. Ti budou zjišťovat, jestli její čin byl přestupkem nebo trestným činem.
 

vbo TN.cz
Reklama