Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 19. 6. 2017
dojemná zpověď

Tomáše (†17) zastřelila policie: "Honili je jako vrahy!" pláče matka

Zdroj: tvnoviny.sk

Příbuzní oplakávají Tomáše (†17), kterého při víkendové honičce zastřelili policisté na Slovensku. Ti spustili palbu, když čtyřčlenná posádka odmítala zastavit, Tomáše jedna z kulek zasáhla. Podle matky byla jeho smrt naprosto zbytečná.

Slovenskem otřásá smutný případ z Nové Bani, který skončil tragicky zejména pro 17letého Tomáše. Spolu s dalšími třemi kamarády si v noci vyrazil na projížďku autem, když řidiče policisté vyzvali, aby zastavil, odmítl to udělat.

 

Ačkoliv Tomáš i jeho kamarádi údajně na muže za volantem křičeli, ať zastaví, jel dál a nedbal ani varovných výstřelů. Když svou zbrklou jízdou začal ohrožovat další řidiče, policisté stříleli na vůz. Jedna z kulek zasáhla chlapce sedícího vzadu.

 

Honička pokračovala až do Hronského Beňadiku, kde auto havarovalo. Chlapce se ještě policie pokoušela oživit, jeho zranění ale byla příliš vážná a nakonec jim podlehl. Jeho matka je nyní zdrcená.

 

 

"Policajti mi přišli říct, že mám dítě mrtvé. Zapomněli se zmínit, že je zastřelené! Že to byla nehoda? Tragická? Nakonec se musím dozvědět, že mi zastřelili dítě!" řekla Tomášova matka pro tvnoviny.sk. Nechápe, proč hlídka nestřílela na gumy. "Honili je jako nějaké vrahy," řekla pro JOJ.

 

Celým případem se nyní zabývá inspekce ministerstva vnitra. Matka i babička doufají, že věc bude řádně prošetřena a Tomáš se posmrtně dočká spravedlnosti. "Alespoň to bych pro něj chtěla udělat, protože to si zasloužil," dodala.

 

"Je nám velmi líto, že vyhasl mladý lidský život. K takové tragédii ale nemuselo dojít nebýt riskantní a bezohledné jízdy řidiče," zní stanovisko policie.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Smrt dítěte, ztráta nejtěžší. Jak žít dál po obrovské tragédii?

lud TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

19.6. | 08:35 kimy69
51
Matko, sednout si k devatenáctiletému debilovi, který je potřetí bez papírů. to ...
19.6. | 13:40 pichav
-22
☝ SPRAVNY SPORTRIDIC MA SVOU HLAVU !!!! A SPOLUJEZDEC TAKY !!! TO UZ JSOU HLAVY ...
21.6. | 22:17 overal
2
Náhlasit nevhodný komentář
Honili je jako vrahy, protože potenciálními vrahy byli! To že je zastavili dříve než někoho zabili bylo jen šťastnou náhodou!
19.6. | 13:47 pichav
-17
Náhlasit nevhodný komentář
☝ MATKA BY SI MELA RYCHLE PORIDIT ZBRAN !!!! DOKUD NEVYCHLADLA !!!! PLOTNA !!! COZ JISTE ZNA !!! TAKE NENI TEPLA VECNE !!!! DRZIM PALCE A PREJI PEVNOU RUKU !!!! ☝
19.6. | 13:45 pichav
-21
Náhlasit nevhodný komentář
☝ POLICAJTI JSOU OBECNE !!!! PRI SVEM NUTKAVEM PUZENI !!!! ZKOUSET V REALU VCEREJSI KRIMINALKU !!!! POTENCIALNI VRAZI !!!! PRILEZITOST DELA ZLODEJE !!!! TO MAJI POLICAJTI V KAZDODENNIM PROGRAMU !!!! NO A ROLI VRAHA SI SJEDOU !!! KDYZ TO TAKHLE PREZENOU !!!! COZ NENI VUBEC VYJIMECNE !!! ☝
19.6. | 13:40 pichav
-22
Náhlasit nevhodný komentář
☝ SPRAVNY SPORTRIDIC MA SVOU HLAVU !!!! A SPOLUJEZDEC TAKY !!! TO UZ JSOU HLAVY MIN DVE !!! A V TOMTO AUTE JICH BYLO JESTE VIC !!! TAKZE NEPOTREBUJE DALSI HLAVU !!!! POLICEJNI HLAVU !!! ABY MU DAVALA PODNETY K ZASTAVENI !!!! A ZROVNA SE MU TREBA ANI NA MALOU NECHTELO !!! TAK PROC BY ZASTAVOVAL ??? ☝
19.6. | 11:35 Renáta Šimková
27
Náhlasit nevhodný komentář
Je to smutné a rodičů je mi líto, ale neobviňovat policisty, ale řidiče. Co by říkali rodiče, kdyby nabourali a zabili nevinné lidi.
19.6. | 11:05 reypal
22
Náhlasit nevhodný komentář
Zřejmě toho "matka" nechápe víc.Měla si ho lépe vychovávat a nemusela plakat.A střílet na gumy?Ať přestane číst kovbojky.
19.6. | 10:42 marci2712
-15
Náhlasit nevhodný komentář
Policie neměla střílet po autě,když tam seděli nevinny lidi který za to nemohli jen pan řidič za to mohl a kvůli němu vyhasl nevinný lidský život a je mi moc matky líto.Někdy těžko udržíte skoro dospělé dítě doma tak nedávejte hned vinu jeho matce.
19.6. | 10:20 Veselej Hafík
26
Náhlasit nevhodný komentář
Matko co dělalo tvé nedospělé dítě s nějakými kamarády venku v noci.Jak to žes jej neměla pod kontrolou.Je to tragedie,ale každý jsme zodpovědný za své činny
19.6. | 10:18 Alžběta
32
Náhlasit nevhodný komentář
Chápu bolest matky,ale jestli se někdo autem řítí jak smyslu zbavený,má vlastně zbraň. Bohužel to schytal někdo,kdo za nic nemohl,snad,protože tři nezletilí jedou s pochybnou existencí v noci na pizzu? Je to přinejmenším divné.
19.6. | 09:57 budhista1
28
Náhlasit nevhodný komentář
Bohužel, ale asi to nešlo jinak. Naše policie toto bohužel moc neumí - stačí sledovat jejich kanál na YouTube. Maminka by si měla uvědomit, jak je možný, že nebyl její synáček v noci doma, když mu ještě nebylo 18. Jak to, že nevěděla, kde ho má?
Obchodní sdělení

Vy rozhodujete, my pomáháme