Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 19. 6. 2017
dojemná zpověď

Tomáše (†17) zastřelila policie: "Honili je jako vrahy!" pláče matka

Zdroj: tvnoviny.sk

Příbuzní oplakávají Tomáše (†17), kterého při víkendové honičce zastřelili policisté na Slovensku. Ti spustili palbu, když čtyřčlenná posádka odmítala zastavit, Tomáše jedna z kulek zasáhla. Podle matky byla jeho smrt naprosto zbytečná.

Slovenskem otřásá smutný případ z Nové Bani, který skončil tragicky zejména pro 17letého Tomáše. Spolu s dalšími třemi kamarády si v noci vyrazil na projížďku autem, když řidiče policisté vyzvali, aby zastavil, odmítl to udělat.

 

Ačkoliv Tomáš i jeho kamarádi údajně na muže za volantem křičeli, ať zastaví, jel dál a nedbal ani varovných výstřelů. Když svou zbrklou jízdou začal ohrožovat další řidiče, policisté stříleli na vůz. Jedna z kulek zasáhla chlapce sedícího vzadu.

 

Honička pokračovala až do Hronského Beňadiku, kde auto havarovalo. Chlapce se ještě policie pokoušela oživit, jeho zranění ale byla příliš vážná a nakonec jim podlehl. Jeho matka je nyní zdrcená.

 

 

"Policajti mi přišli říct, že mám dítě mrtvé. Zapomněli se zmínit, že je zastřelené! Že to byla nehoda? Tragická? Nakonec se musím dozvědět, že mi zastřelili dítě!" řekla Tomášova matka pro tvnoviny.sk. Nechápe, proč hlídka nestřílela na gumy. "Honili je jako nějaké vrahy," řekla pro JOJ.

 

Celým případem se nyní zabývá inspekce ministerstva vnitra. Matka i babička doufají, že věc bude řádně prošetřena a Tomáš se posmrtně dočká spravedlnosti. "Alespoň to bych pro něj chtěla udělat, protože to si zasloužil," dodala.

 

"Je nám velmi líto, že vyhasl mladý lidský život. K takové tragédii ale nemuselo dojít nebýt riskantní a bezohledné jízdy řidiče," zní stanovisko policie.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Smrt dítěte, ztráta nejtěžší. Jak žít dál po obrovské tragédii?

lud TN.cz