Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 21.6. 2017 12:31
zvrat v případu obvinili ho

Kamarád zastřeleného Tomáše za mřížemi! Strýc: "Měl sedět dávno!"

Zastřelený Tomáš
Zdroj: TV Markíza, Facebook
Tomáše zastřelili, řidič Michal skončil ve vazbě.

Odmítal zastavit, tak policisté začali střílet a zasáhli Tomáše (†17). Teď je řidič Michal (19) ve vyšetřovací vazbě, kam ho po dvou dnech poslal slovenský soud. Čelí obvinění z maření výkonu úředního rozhodnutí, jeho příbuzní se za něj hrozivě stydí. Podle strýce měl ve vězení skončit dávno, i v minulosti měl vážné problémy.

"Odmalička byl problémový, nedalo se to s ním. Už dávno měl sedět v base," šokoval svým prohlášením novináře strýc Michala. Za synovce se poté, co ujížděl policii s postřeleným Tomášem v autě, stydí a tvrdí, že už dříve málem srazil policistu. Rozhovor s ním přináší Nový čas.

 

"Řídil běžně, i když nikdy neudělal zkoušky. Tuším, že je dělal třikrát. Jednou jel a zastavoval ho policajt. Úmyslně si to namířil přímo na něj," sdělil Ján, kterého štve hlavně to, že kvůli Michalovi musela v neděli k výslechu i jeho babička. Právě té auto patřilo.

 

Michala strýc považuje za černou ovci rodiny, jeho otec je údajně dokonce sám policistou. Teď už je ale řidič auta smrti za mřížemi. Soud ho tam poslal dva dny po incidentu.

 

 

"Vyšetřovatel začal ještě v neděli v souvislosti s případem trestní stíhání ve věci přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a v současnosti už tento řidič čelí obvinění z uvedeného přečinu," sdělila pro tvnoviny.sk Petra Kováčiková z Krajského ředitelství Policejního sboru v Banské Bystrici.

 

Tomáš spolu s dalšími třemi kamarády cestoval autem, které v neděli okolo jedné hodiny v noci unikalo před policejní hlídkou. Po varovných výstřelech hlídka zamířila na auto a vypálila kulky, z nichž jedna zasáhla Tomáše. Řidič pokračoval dál, zastavila ho až bouračka. I přes pomoc policistů a záchranářů se chlapce nepodařilo zachránit.

 

 

"To auto mohlo kdykoliv způsobit čelní srážku vůči komukoliv, kdo projížděl... Nerespektoval (řidič) dokonce, že jeho spolujezdec byl v tom čase už zraněný. Svědčí to o tom, že kdykoliv to mohlo skončit ještě mnohem větší tragédií," sdělil ministr vnitra Robert Kaliňák.

 

Někteří opoziční poslanci jsou toho názoru, že vina je hlavně na straně policie, která neměla střílet na auto plné civilistů. "My si nadále myslíme, že je nesprávné, že prezident policejního sboru a ministr vnitra toto konání obhajují," sdělil L'ubomír Galko (SaS).

lud TN.cz