Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 20. 6. 2017
jak to bylo?

Tomášovi (†17) policisté prostřelili plíci! Tragické detaily jeho smrti

Zastřelený Tomáš
Zdroj: tvnoviny.sk/ facebook.com

Policisté ze Slovenska pouze chtěli zastavit ujíždějící vůz, nedělní honička a následná střelba ale skončila smrtí chlapce (†17). Tomáš vybízel řidiče, ať uposlechne výzvy policistů a zastaví vůz, kamaráda ale bohužel nepřesvědčil. Policisté proto začali střílet, podle všeho zasáhli přímo Tomášovu plíci.

Slovenskem dál otřásá tragický případ z Nové Bani. Při policejní honičce zemřel sedmnáctiletý Tomáš, kterého policisté při snaze zastavit ujíždějící auto postřelili.

 

Podle informací portálu Pluska.sk, zasáhli zasahující policisté přímo chlapcovu plíci. Na následky svých zranění zemřel. Ani krvácející rána ale nezastavila Michala (19) - řidiče auta, kterého policisté pronásledovali. Honička pokračovala až do Hronského Beňadiku, kde auto havarovalo.

 

Ačkoli se policie pokoušela chlapce oživit, bylo pozdě. Jeho zranění byla příliš vážná a on zemřel. Řidič Michal měl několikrát uložený zákaz řízení, jestli právě to byl důvod, proč ujížděl, není jasné. Kromě Michala seděl Tomáš v autě s šestnáctiletou dívkou na místě spolujezdce a jeden další člověk seděl spolu s ním na zadní sedačce.

 

 

Příbuzní Tomáše se stále nemohou z jeho ztráty vzpamatovat. Emotivní zpověď maminky, kde zmiňuje kromě jiného i podivné chování policie po nehodě, najdete zde:

 

 

Případem se nyní zabývá Inspekce ministerstva vnitra. Odborníci se ale už teď shodují na tom, že policisté postupovali v souladu s předpisy. "Když osoba po výzvě nereaguje a představuje nebezpečí pro život, zdraví nebo majetek ostatních, mohou policisté použít služební zbraně," prohlásila Lucia Kurilovská z policejní akademie.

lud TN.cz