Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 20. 6. 2017
jak to bylo?

Tomášovi (†17) policisté prostřelili plíci! Tragické detaily jeho smrti

Zastřelený Tomáš
Zdroj: tvnoviny.sk/ facebook.com

Policisté ze Slovenska pouze chtěli zastavit ujíždějící vůz, nedělní honička a následná střelba ale skončila smrtí chlapce (†17). Tomáš vybízel řidiče, ať uposlechne výzvy policistů a zastaví vůz, kamaráda ale bohužel nepřesvědčil. Policisté proto začali střílet, podle všeho zasáhli přímo Tomášovu plíci.

Slovenskem dál otřásá tragický případ z Nové Bani. Při policejní honičce zemřel sedmnáctiletý Tomáš, kterého policisté při snaze zastavit ujíždějící auto postřelili.

 

Podle informací portálu Pluska.sk, zasáhli zasahující policisté přímo chlapcovu plíci. Na následky svých zranění zemřel. Ani krvácející rána ale nezastavila Michala (19) - řidiče auta, kterého policisté pronásledovali. Honička pokračovala až do Hronského Beňadiku, kde auto havarovalo.

 

Ačkoli se policie pokoušela chlapce oživit, bylo pozdě. Jeho zranění byla příliš vážná a on zemřel. Řidič Michal měl několikrát uložený zákaz řízení, jestli právě to byl důvod, proč ujížděl, není jasné. Kromě Michala seděl Tomáš v autě s šestnáctiletou dívkou na místě spolujezdce a jeden další člověk seděl spolu s ním na zadní sedačce.

 

 

Příbuzní Tomáše se stále nemohou z jeho ztráty vzpamatovat. Emotivní zpověď maminky, kde zmiňuje kromě jiného i podivné chování policie po nehodě, najdete zde:

 

 

Případem se nyní zabývá Inspekce ministerstva vnitra. Odborníci se ale už teď shodují na tom, že policisté postupovali v souladu s předpisy. "Když osoba po výzvě nereaguje a představuje nebezpečí pro život, zdraví nebo majetek ostatních, mohou policisté použít služební zbraně," prohlásila Lucia Kurilovská z policejní akademie.

lud TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

20.6. | 08:56 jiři nepraš
16
Řidiče toho auta bych soudil pro vraždu.
20.6. | 11:21 Lukáš Desenský
-6
Lidi proberte se, policie si všimne řidiče co má 3x zákaz. A nevšimnou si ...
20.6. | 11:27 lenka nováková
11
Náhlasit nevhodný komentář
Byli to smradi a když nezastavili tak, co s nima. Dokud nebudou stanoveny mantinely, budou si všichni vyskakovat. Byla to nešťastná náhoda, ale snad poučná pro ostatní. Kdyby sestřelil ten smrad školku na přechodu, psali by na Tn.cz, jakej je to zmetek. Takhle z nich dělají mučedníky a vzor ctnosti.
20.6. | 11:23 brta
1
Náhlasit nevhodný komentář
u nas jo tak doufejme že na Slovensku ho potrestají o dost huře než u nas...
20.6. | 11:23 Lukáš Desenský
-5
Náhlasit nevhodný komentář
Jinak dodám, že mohli využít posil uzávěrky a natáhnout pás s hrotem a jde to i bez střílení, ale dnes tam dělají dementi co si musí porstě vystřelit.... To vidím zastaví mě policie na silniční kontrolu a co je zajíma pil jste?? jen fouknout. A co výbava ta už asi není povinná.
20.6. | 11:21 Lukáš Desenský
-6
Náhlasit nevhodný komentář
Lidi proberte se, policie si všimne řidiče co má 3x zákaz. A nevšimnou si dalších civilistů a na to střílejí?? Příště budou střílet v Bratislavě na náměstí plný lidí na zloděje co ukradl kabelku. A zabijí třeba vás.....
20.6. | 11:10 Veselej Hafík
1
Náhlasit nevhodný komentář
Ať je vinen kdokoli,je to tragedie a byl zmařen lidský život.Naše zákony nejsou stavěny tak aby řidiče dostatečně potrestala,prostě v tomto směru jsou zdejší rozsudky směšné.
20.6. | 10:18 brta
11
Náhlasit nevhodný komentář
policie jednala vs ouladu se zakonem-nezastaviš-jdou po tobě,ujiždíš-po varovnem vystřelu-střelba na auto,v pořadku,protože jinak by si smradi za volantem dělali co chtejí......
20.6. | 10:16 brta
11
Náhlasit nevhodný komentář
přesně tak -kamaradoj sebrat papíry,100 000,-pokuty a stíhaní za vraždu......jasne pochybení řidiče a rodina by měla požadovat od nej odškodné.....
20.6. | 08:56 jiři nepraš
16
Náhlasit nevhodný komentář
Řidiče toho auta bych soudil pro vraždu.
20.6. | 08:11 Roman Skala
2
Náhlasit nevhodný komentář
Hrabat se v tragických detailech to je bulvární žůžo, viďte?
Obchodní sdělení

Vy rozhodujete, my pomáháme