Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 17.7. 2017 09:57
nečekaná pohroma

Tornádo zasáhlo pláž v Římě: Deset turistů je zraněných!

Tornádo na pláži
Zdroj: Profimedia

Zdravotníci v italském přímořském středisku Ostia nedaleko Říma v neděli ošetřili na jedné z místních pláží deset zraněných. Pláž totiž nečekaně zasáhlo tornádo. Podle údajů agentury Adnkronos bylo do nemocnice převezeno šest osob. Naštěstí zranění nejsou příliš vážná.

K celé události se vyjádřil na videozáznamu, který zveřejnilo internetové vydání deníku II Messaggero manažer zasáhnutého plážového klubu Antonio Perchinunno.

 

 

Vzdušný vír podle jeho slov shodil všechny slunečníky a lehátka a vynesl je do výšky 300 až 400 metrů. "Byl to apokalyptický výjev," uvedla pro deník II Messaggero nejmenovaná žena.


Několik oblastí střední a jižní Itálie, které zasáhla vlna veder zatím zápasí s lesními požáry. Jeden z nich propukl ve známém plážovém středisku Capalbio na jihu Toskánska, vyžádal si evakuaci dvou kempů a muselo dojít k přerušení provozu přilehlé železniční trati.

 


Místní pohotovostní složky zaznamenaly v posledních týdnech rekordní počet vzniklých požárů. Hasiči přitom předpokládají, že většina z nich byla založena úmyslně!

ten TN.cz
Reklama