Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 29. 12. 2016

Tragédie na zasněžené silnici: Čelní srážku řidička nepřežila

Čelní srážka se smrtelným zraněním
Zdroj: Policie ČR

Smrtí devětatřicetileté řidičky volkswagenu skončila ve středu odpoledne nehoda u Ševětína na Českobudějovicku. Žena zahynula poté, co se čelně střetla s druhým autem.

"Ve vozidle značky Audi cestovali směrem na České Budějovice dva lidé, řidič (68 let) a spolujezdkyně (40 let). Při nehodě utrpěli oba těžká zranění a po prvotním ošetření je zdravotníci převezli do nemocnice," přiblížil nehodu, která se odehrála kolem třetí hodiny odpoledne, policejní mluvčí Jiří Matzner.


Druhým autem zapleteným do srážky byl již zmíněný volkswagen, který řídila devětatřicetiletá žena. Její zranění ovšem byla vážnější a zemřela proto přímo na místě. 


K nehodě jako první dorazili dopravní policisté, kteří chtěli zraněným pochopitelně pomoct, ale síla nárazu obě auta tak zdemolovala, že nedokázali posádku z vozů dostat holýma rukama a museli čekat na lépe vybavené hasiče.Kvůli vážné nehodě byla frekventovaná silnice E55 přibližně na čtyři hodiny zcela uzavřená a policisté museli odklánět dopravu jinam.


Nyní se kriminalisté snaží přijít na to, jak a proč vlastně k nehodě došlo a prosí případné svědky, aby se co nejdřív ozvali na linku 158.

pez TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

29.12. | 09:08 reypal
8
"Silničáři jsou připraveni" Pravda,nikdo sice neví na co,ale ...
29.12. | 14:03 reypal
-1
Zajímavý názor.Silnice je prohnutá a jsou na ní jazyky.Já tedy vidím asi 2 - 3 ...
29.12. | 22:54 zacotomame
0
Náhlasit nevhodný komentář
Opakuji, že nelobuju za silničáře, ale snažím se na věc dívat objektivně. Copak jsme Američani, kteří musí mít i k mikrovlnce upozornění, že se v ní nesmí sušit kočky ani jiní domácí mazlíčci? Musíme stále své chyby na někoho svalovat? Ani ti silničáři nemůžou být vždy všude...
29.12. | 22:50 zacotomame
0
Náhlasit nevhodný komentář
29.12. 09:44 Rudolf Kozák tvoje interpretace silničního zákona je zahnaná ad absurdum. Nikde se tam nepíše, že řidič nemá pokračovat v jízdě, ale že má přizpůsobit jízdu povaze a stavu komunikace. Když bude lejt, že přes silnici potečou potoky, taky to budeš švihat devadesát?
29.12. | 20:57 Tomas Sistek
0
Náhlasit nevhodný komentář
dnes udržbu silnic maji soukromnici a když dispečink nepošle sypač mužou za to silničaři řidiči autobusu jezdi taky podle jizdiho řadu a ne jen když se jim chce v praci dělaji praci lidi to co jim řekne šef a nedělaji si co chtěji
29.12. | 19:44 reypal
1
Náhlasit nevhodný komentář
TOMAS SISTEK / II / Ti ty kopce projeli tak 2 x za den i když vytrvale chumelilo.Pane,po silnici jsem jezdil denně přes 40 let.Z toho 12 s autobusem a nikdo mě nepřesvědčí,že silnice v zimě jsou řádně udržovány.Stále se spoléháte na to,že téměř každou situaci policie vyřeší "poškozením" ...
29.12. | 19:36 reypal
1
Náhlasit nevhodný komentář
TOMAS SISTEK /Každý má dělat to,co umí.Tahali jsme každou zimu soupravy nad Štokama do kopce směr H.Brod a brzdili s kopce na laně. Pak jsme tahali kopec od Svoru do Podluží (a zpět).A to jsme dělali jenom proto,že jsme tam potřebovali manipulovat se zbožím.A silničáři?
29.12. | 18:00 TOMAS SISTEK
0
Náhlasit nevhodný komentář
reypal přijed k nam na středisko budeš slouýit na sypači a ukažeě nam jaky jsi silničař ty CHYTRA HLAVO
29.12. | 16:24 zacotomame
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Z článku není jasné, kdo nehodu způsobil, takže chybu mohl udělat i postarší řidič, ne usmrcená žena, popř. oba, pokud zazmatkovali. Ale pomalu patrně přinejmenším jeden z nich nejel.
29.12. | 16:18 zacotomame
5
Náhlasit nevhodný komentář
Auto je na šrot a není to jen práce záchranářů, alespoň ten předek určitě. S tímhle letěl řidič jako blázen a vůbec nerespektoval fakt, že sněží, je snížená viditelnost a vozovka je úzká. To je vina silničářů? Co takhle být trochu objektivní. I oběť může být viníkem. Je mi paní líto, ale sorry...
29.12. | 16:10 zacotomame
2
Náhlasit nevhodný komentář
29.12. | 14:03 reypal. Nepsal jsem, že je prohnutá, ale prohrnutá. Na fotce je jasně vidět nahrnutý sníh na krajnici a před autem stojícím opodál jsou dvě navátá místa. Ne, skutečně nejsem silničář a nadávám zrovna tak, jako ostatní, ale v tomto případě si nemyslím, že je vhodné svalovat na ně vinu.
29.12. | 14:03 reypal
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Zajímavý názor.Silnice je prohnutá a jsou na ní jazyky.Já tedy vidím asi 2 - 3 m2 silnice,nevidím žádné jazyky a prohnutí neregistruji.Asi vidím špatně,ale mám otázku. Nejste silničář který zdůvodňuje nefunkčnost systému?Pak bych rozuměl.Ne pracovat,ale zdůvodnit,proč to nejde.