Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 17.1. 2016 21:16
Děsivá nehoda

Kluk (8) vjel na bobech pod vlak, se zraněním hlavy bojuje o život!

Zdroj: TV Nova

Obrovskou tragédií skončila na Jablonecku hra osmiletého chlapce. Hoch na bobech ve Velkých Hamrech v neděli odpoledne vjel přímo pod přijíždějící vlak.

Podle dostupných informací se dítě s vlakem střetlo těsně před čtvrtou hodinou odpoledne. Chlapec je v přímém ohrožení života.


"Událost máme nahlášenou od záchranářů v 16:00," uvedla policejní mluvčí Vlasta Suchánková. Policie poskytla rodičům chlapce pomoc psychologa, protože jsou pochopitelně ve velmi špatném stavu.


13

GALERIE: Chlapec při bobování vjel ve Velkých Hamrech pod vlak

Zdroj: HZS Libereckého kraje

Chlapec při bobování vjel ve Velkých Hamrech pod vlak - 1

Hodnocení:


"Strojvůdce se podrobil dechové zkoušce, která byla negativní," doplnila mluvčí na dotaz TN.cz s tím, že hoch pod vlak vjel velmi blízko nádraží ve Velkých Hamrech. Podle informací TV NOVA boboval přímo na svahu nad železniční stanicí.


Dítě záchranáři převezli do Hradce Králové. "V Hradci máme specializované pracoviště, proto bylo dítě transportováno do tamní nemocnice," řekla mluvčí záchranné služby Libereckého kraje Lenka Moravcová. Hoch má velmi vážné zranění hlavy.Podle mluvčího Fakultní nemocnice v Hradci Králové Zdeňka Tušla je stav chlapce uspokojivý. "Na to, že to bylo poranění vlakem, to vypadá celkem příznivě. Dítě je v umělém spánku, má poranění očnice a oka a zdá se, že je mimo ohrožení života,"přiblížil Tušl.
 


Na místě nešťastné události zasahovali vedle záchranářů a policie také hasiči. "Všech 39 cestujících z vlaku přestoupilo do náhradního autobusu a odjelo do cíle své cesty," řekl ČTK mluvčí jabloneckých hasičů Jan Hrdlička. Na místo policie povolala také drážní inspekci.


Provoz na trati mezi Tanvaldem a Velkými Hamry je přerušen. Dopravu zajišťují náhradní autobusy.

pez, ČTK TN.cz