Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 17. 2. 2017
Smrtelná nehoda

Tragédie u Horažďovic: Policie už ví, proč zemřeli rodiče čtyř dětí

Vrak auta
Zdroj: TV Nova
Vrak peugeotu po nehodě u Defurových Lažan

Po půl roce ukončili policisté vyšetřování tragické nehody u obce Defurovy Lažany na Klatovsku. Při ní v červenci zemřeli rodiče čtyř dětí, malá holčička byla těžce zraněná. Policisté z usmrcení z nedbalosti obvinili sedmadvacetiletou cizinku, která řídila BMW.

Tragédie v létě otřásla celým Českem. BMW, které řídila mladá cizinka, na silnici druhé třídy mezi Defurovými Lažanami a Velkým Borem smetlo peugeot, ve kterém cestovali manželé s dvouletou holčičkou. Rodiče na místě zemřeli, holčička byla vážně zraněna. Doma měli rodiče ještě tři chlapce ve věku 12, 19 a 22 let.

 

Po nehodě se objevily spekulace, kdo smrtící BMW řídil. Lidé z nedalekých Horažďovic, kde osádka BMW žila, pochybovali, že za volantem seděla tehdy šestadvacetiletá Maruška. Vůz patřil jejímu příteli Lukášovi K., který měl za sebou několik vážných nehod, na internetu se chlubil porušováním dopravních předpisů a měl odebraný řidičský průkaz.

 

Policie je ale přesvědčená, že za volantem opravdu seděla mladá dívka. "Policisté zahájili trestní stíhání sedmadvacetileté cizinky, jako obviněné ze spáchání přečinů usmrcení s nedbalosti a těžké ublížení na zdraví z nedbalosti," uvedla policejní mluvčí Dana Ladmanová.

 

Nabourané auto
Zdroj: TV Nova

Vrak BMW, které smetlo rodiče čtyř dětí

 

U řidičky policisté po nehodě provedli dechovou zkoušku i test na drogy, obojí s negativním výsledkem.

 

"K uvedené dopravní nehodě byl přibrán soudní znalec z oboru silniční doprava. Řidička porušila důležitou povinnost, kdy při řízení vozidla nepřizpůsobila rychlost jízdy zejména svým schopnostem, vlastnostem vozidla a nákladu, předpokládanému stavebnímu a dopravně technickému stavu pozemní komunikace a jinému z nedbalosti způsobila smrt a těžkou újmu na zdraví," dodala Ladmanová.

 

 

BMW v pravotočivé zatáčce dostalo na mokré vozovce smyk, vjelo do protisměru a čelně vrazilo do levého boku peugeotu. Po srážce skončil peugeot na střeše mimo silnici. Rodiče na místě zemřeli, dívku převezli vrtulníkem do plzeňské nemocnice.
 

 

Po smrti rodičů se péče o mladší sourozence ujal teprve dvaadvacetiletý Luboš. Na pomoc sirotkům zřídila obec Kařez, v níž rodina žila, sbírku. Od Nadace Nova dostali sourozenci nový vůz, který Lubošovi usnadnil péči o sourozence.

 

Lidé z okolí měli pochybnosti, kdo BMW řídil, více v reportáži:

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Záhadná smrt krásné Mirky! Lehla si do postele a po chvíli nejevila známky života. Lékaři konečně promluvili!

vbo TN.cz