Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 10.6. 2017 20:56
Žena zemřela

Tragédie u Šumperku: Ženu srazilo auto, pak nabouralo do sloupu!

Zdroj: TV Nova

Auto ve Vikýřovicích na Šumpersku srazilo v sobotu ráno chodkyni, na místě zemřela. Lehce zraněn byl také šestadvacetiletý řidič auta a jeho spolujezdec.

Nehoda se stala kolem 05:00, vůz značky Škoda Felicia jel ve směru od Šumperka na Rapotín. "Řidič zřejmě nezvládl řízení svého vozu, narazil do chodkyně, která šla při okraji vozovky proti jeho vozidlu, a poté do sloupu veřejného osvětlení. Při střetu utrpěla chodkyně zranění, kterým na místě podlehla," uvedla policejní mluvčí Marie Šafářová.

 

Dvaapadesátiletá žena utrpěla podle mluvčího krajské zdravotnické záchranné služby Zdeňka Hošáka vážná poranění hlavy a mnohočetné zlomeniny. Řidič a spolujezdec měli jen povrchní poranění hlavy. Okolnosti nehody, příčinu a míru zavinění i výši škody policie zjišťuje.

 

V pátek večer na 292. kilometru dálnice D35 ve směru od Olomouce na Ostravu havarovalo více vozidel. "V důsledku hustého provozu se na dálnici nedaleko Lipníku nad Bečvou vytvořila kolona vozidel," popsala mluvčí.

 

 

"Řidič jednoho z osobních vozidel nedobrzdil a narazil do vozu, který stál na konci kolony. Od tohoto se jeho auto odrazilo a narazilo do dalšího osobního automobilu a to pak do dalšího. Při nehodě bylo pět osob zraněno," dodala.

 

Podle Hošáka lidé utrpěli zhmožděniny. "U tří zraněných v oblastech hrudníku, v jednom případě dolní části zad a pánve a poslední ze zmiňovaných utrpěl zhmožděniny ramene a paže," uvedl Hošák. Škoda byla vyčíslena na 300.000 korun.

epa tn.cz / ČTK