Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 16. 8. 2017
Rodinné neštěstí

Tragédie v Řecku: Rodiče skočili pro topící se děti, sami utonuli!

Utonutí
Zdroj: Thinkstockphotos
Ilustrační foto

Obrovská tragédie se stala na pobřeží řeckého ostrova Kréta. Rodiče se snažili zachránit dvě ze svých čtyř dětí, které zmizely ve vysokých vlnách. Zatímco manželé se utopili, jejich potomky zachránili jiní návštěvníci pláže.

Neštěstí se stalo v úterý večer na pláži poblíž krétského města Rethymnon. O den později o tom informovala pobřežní stráž. Detaily tragické události jsou předmětem policejního vyšetřování, píše portál tvnoviny.sk.

 

Podle svědků si ale pětatřicetiletí manželé všimli, že dvě z jejich čtyř dětí volají z moře o pomoc. Okamžitě skočili do vody a pokusili se potomky zachránit. Namísto pomoci se ale sami ve zrádných vodách utopili.

 

Paradoxem je, že topící se děti nakonec zachránili jiní návštěvníci pláže. Rodiče v rozbouřených vlnách nenašli, jejich těla vyplavila voda asi o hodinu později. Rodina byla podle mediálních informací z Řecka, nešlo o turisty na dovolené.

 

 

Na plážích u Egejského moře registrovali v úterý večer vysoké vlny v důsledky silného severního větru. Zvláště na severu Kréty to může být ve spojení s vodními víry velmi nebezpečné, tvrdí odborníci.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Matka nechala děti (†1 a †2) v rozpáleném autě. DŮVOD nemůže nikdo pochopit!

Krásná Slovenka může za smrt policisty (†48): Zabila ho v okamžiku, kdy pomáhal druhým!

epa TN.cz