Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 17.7. 2017 13:32
vyšetřování pokračuje

Smrt matky s dcerou v sauně: Policie už zná viníka tragédie

Zdroj: TV Nova

Policie už zná viníka tragédie, při které se matka s dcerou nedostaly včas ven ze sauny. K neštěstí došlo na Jičínsku v polovině dubna. Vyšetřování podle státního zástupce Michala Chvojky stále pokračuje.

Nešťastná událost se stala 15. dubna v obci Robousy na Jičínsku. Matka (65) a dcera (45) byly v sauně u známých v zahrádkářské kolonii. Majitelce sauny se po chvíli zdálo, že dlouho nevycházejí, tak se šla podívat, zda něco nepotřebují, a našla je ležící na zemi. Jejich život už se nepodařilo zachránit. 

 

Podle všeho se ženy snažily dostat ven. Při pokusu se ale zlomila klika u dveří. Znavené nesnesitelným horkem se snažily rozbít dvojité sklo okénka ve dveřích. Také neúspěšně...

 

Policie po třech měsících vyšetřování obvinila jednoho člověka, za usmrcení z nedbalosti mu hrozí tři roky vězení. Státní zástupce odmítl sdělit konkrétnější informace.

 

 

"7. července bylo policejním orgánem vydáno usnesení, kterým bylo zahájeno trestní stíhání konkrétní osoby jako obviněného ze spáchání přečinu usmrcení z nedbalosti. Do skončení vyšetřování ve věci nebudou poskytovány žádné další bližší informace,“ uvedl okresní státní zástupce Michal Chvojka.

 

 

V současné chvíli probíhá další vyšetřování a jsou vypracovávány znalecké posudky. Ty by měly objasnit okolnosti úmrtí a zhodnotit stav sauny.

ten TN.cz