Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 13.1. 2018 22:09
VIDEO DESÍTKY ZRANĚNÝCH, TŘI MRTVÍ

Tragická nehoda u Horoměřic: Takhle vytahovali zraněné! VIDEO

Zdroj: HZS Praha

Páteční tragická nehoda autobusu a osobního auta v Horoměřicích u Prahy si vyžádala tři lidské životy, dalších 45 lidí se zranilo, pět z nich utrpělo velmi vážná zranění. Hasiči nyní zveřejnili velmi dramatické záběry ze záchrany zraněných lidí ze zdemolovaného autobusu.

Kolem čtvrté hodiny odpoledne byl všem jednotkám Integrovaného záchranného systému vyhlášen poplach kvůli velmi vážné nehodě autobusu a osobního auta u Horoměřic na pomezí Středočeského kraje a Prahy.

 

Na místo se sjelo kvůli většímu množství zraněných mnoho jednotek hasičů, policistů a záchranářů. Náročná záchranná operace musela vzhledem k vážnosti zraněných probíhat bleskově. Při nehodě zemřeli tři lidé, dalších 45 lidí se zranilo.

 

"Na místě bylo pět těžce poraněných, deset středně poraněných a třicet lehce zraněných osob. Třem lidem záchranáři už bohužel nedokázali pomoci," potvrdil mluvčí hasičů Martin Kavka.

 

Všechny jednotky záchranného systému v místě nehody pracovaly několik dlouhých hodin. Hasiči nyní zveřejnili dramatické video z celého zásahu.

 

116

GALERIE: Tragická nehoda autobusu u Horoměřic

Zdroj: HZS Praha, Jiří Dvořák

Hororová nehoda autobusu ve Středočeském kraji - 16

Hodnocení:

 

Na záběrech, které zveřejnili pražští hasiči, je jasně vidět ohromné množství záchranářů, kteří na místě zasahovali, hasiči i zdravotníci z vraku autobusu tahali neustále další zraněné.

  

Vzhledem k množství zraněných musela záchranka aktivovat takzvaný traumaplán. "Dispečink středočeské záchranky aktivoval tzv. traumaplán. Zranění se 'třídí' podle toho, v jak vážném jsou stavu, rozhoduje se, kdo bude kam transportován a v jakém pořadí," potvrdila mluvčí záchranářů Středočeského kraje Petra Effenbergerová.

 

 

Na nehodu reagovala i společnost, které autobus patřil: "Rádi bychom požádali všechny cestující z autobusu číslo 316, který včera havaroval u Horoměřic, blízké zraněných a také pozůstalé, aby se nám ozvali. Řada našich cestujících se při včerejší nehodě zranila, někteří bohužel velmi vážně, a je pro nás důležité vědět, zda někdo nepotřebuje pomoc," uvádí společnost Arriva v prohlášení na sociálních sítích.

 

Společnost nabízí odškodnění a také pomocnou ruku všem, kterým nehoda ovlivnila život.


Podívejte se na reportáž TV Nova:


 

klma TN.cz
Obchodní sdělení

Sedíte na zdravé židli?

Reklama