Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 9.3. 2017 16:00
Brno v slzách

Tragická smrt režiséra Vorlíčka: Uvízl pod ledem, když se otužoval

Smrt režiséra Miana Vorlíčka
Zdroj: firebrno.cz, Městské divadlo Brno
Milan Vorlíček uvízl pod ledem, když se otužoval

Herci i zaměstnanci Městského divadla Brno (MdB) smutní. Zemřel totiž tamní dlouholetý zvukový režisér Milan Vorlíček. Uvízl pod ledem, když se otužoval. Bylo mu 47 let.

S informací a režisérově smrti přišel Blesk.cz. Neštěstí se stalo 2. března odpoledne. Vorlíček se se svým kamarádem vydal k přírodnímu jezírku v lomu na Hádech, byl totiž milovníkem otužování. Do jezírka si šel zaplavat, potopil se ale pod led a už nevyplaval.

 

Hasičům se podařilo muže z vody vytáhnout po 25 minutách, kdy byl bez kyslíku. "Čtyři hasiči v neoprenech se snažili plavce najít, ale pod ledem byla minimální viditelnost. Ve dvaceticentimetrovém ledu proto hasiči vyřezali 4 otvory, kterými postupně prostor pod ledem prozkoumávali. Muže se podařilo najít za 13 minut od příjezdu první jednotky a to v hloubce cca 2,5 metru," popsal mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

 

Záchranáři začali režiséra okamžitě resuscitovat a převezli ho do nemocnice. Tam ale po čtyřech dnech svůj boj prohrál. Spolupracovaly s ním takové hvězdy jako Alena Antalová, Hana Holišová či Pavla Vitázková.

 

17

GALERIE: Smrt režiséra Milana Vorlíčka

Zdroj: firebrno.cz

Smrt režiséra Milana Vorlíčka - 1

Hodnocení:

 

"Zvuková režie muzikálu Bítls je jeho poslední práce, kterou pro naše divadlo vytvořil. A desítky dalších jsou za ním. Je autorem a realizátorem zvukového designu Hudební scény. O tom všem už ale můžeme mluvit jen v minulém čase. Milan Vorlíček nás tragicky opustil 6. března ve věku 47 let. Vzpomínáme," vyjádřilo soustrast na svých stránkách MdB.

 

 

Milan Vorlíček nastoupil do MdB v roce 1993 jako zvukař. Záhy se stal vedoucím zvukařské sekce a uznávaným zvukovým režisérem. Během stavby budovy Hudební scény se velkou měrou podílel na realizaci jejího ozvučení. Stál za všemi hudebními inscenacemi, které MdB uvedlo na Hudební, Činoherní i open-air scéně na Biskupském dvoře.

 

"V Milanovi však neztrácíme jen spolehlivého kolegu a vynikajícího režiséra zvuku, ale také přítele, který byl vždy ochoten pomoci, podělit se o svůj neutuchající entuziasmus a radost ze života, který žil vždy naplno. Byl tónem, hlasem, zvukem našeho divadla a jeho ozvěna v nás bude znít i nadále," napsalo divadlo ve vyjádření.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Slavní truchlí: Fotograf celebrit Václav Širc spáchal sebevraždu drsným způsobem! Co se stalo?

mom TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

9.3. | 16:36 erlangen1
8
to bimbi20 - jaká Arabela ? :-))))) Tohle nebyl Václav.
9.3. | 18:42 pichav
-31
BIMBI !!!! MAME STEJNE POCHODY !!!! RAZ DVA TRI !!! PRAVOU !!!! VYKRACUJEME ...
10.3. | 06:33 Ukradeny Trotl
1
Náhlasit nevhodný komentář
Takto se přesně vytvářejí ty polopravdy: https://goo.gl/iKiiV3 Taky jsem si myslel, že se jedná o Václava Vorlíčka co natočil Arabelu, Rumburaka a řadu úžasných filmů a pohádek. To nezpochybňuje nějakou tragédii, ale už nadpis je zavádějící. Pochopitelně to autora tohoto paskvilu zajímat nebude.
9.3. | 20:23 Marie Kateřina Mackerlová
3
Náhlasit nevhodný komentář
bimbi20 - co to je? Slon? Asi ano, s takovými výroky na víc nemá. Určitě pochází z nějaké zavšivené díry v pralese a tady se předvádí. Jojo, co nám to zde vyrostlo.
9.3. | 19:43 overal
1
Náhlasit nevhodný komentář
Tak dlouho se otužoval, až by úplně tuhý! Prostě všeho moc škodí!
9.3. | 18:50 pichav
-23
Náhlasit nevhodný komentář
JA MAM TAKE DRSNY KORINEK !!!! NEVOHOBLOVANEJ
9.3. | 18:43 bimbi20
-9
Náhlasit nevhodný komentář
Tak když to není ten můj Vorlíček od Arabely, tak to mám být v slzách. My Pražačky máme drsný kořínek...
9.3. | 18:42 pichav
-31
Náhlasit nevhodný komentář
BIMBI !!!! MAME STEJNE POCHODY !!!! RAZ DVA TRI !!! PRAVOU !!!! VYKRACUJEME !!!! A ZA LEVAKU BYLA ARABELA TA PRAVA !!!! ZABAVA !!!! TAKZE DOTED DIKY ARABELE PRECE NEMUZE !!!! SMUTNIT NIKDO !!!! A KDO SMUTNI NEBYL DITETEM !!! TAKZE JE VYLOUCENO ZE NEKDO SMUTNI !!!! JE TO PROSTE NESMYSL
9.3. | 18:37 fffff fffffffff
8
Náhlasit nevhodný komentář
bimbi20 zase předvedl svou neskonalou inteligenci,blbec
9.3. | 17:23 wewed
7
Náhlasit nevhodný komentář
No ty wole bimbi20 to je zase vyplod!Podle Tvych slov usuzuji,ze Ty musis byt superbrnak.....Sorry Brno no prob
9.3. | 16:47 bimbi20
-23
Náhlasit nevhodný komentář
Aha, to nebyl on? Tak to je mi jedno, že zemřel. Brňáci byli vždy vymaštění. Měla se tam utopit celá ta čára nebo co to tam mají. Dobrý Brňák = mrtvý Brňák.
9.3. | 16:36 erlangen1
8
Náhlasit nevhodný komentář
to bimbi20 - jaká Arabela ? :-))))) Tohle nebyl Václav.