Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 9.3. 2017 16:00
Brno v slzách

Tragická smrt režiséra Vorlíčka: Uvízl pod ledem, když se otužoval

Smrt režiséra Miana Vorlíčka
Zdroj: firebrno.cz, Městské divadlo Brno
Milan Vorlíček uvízl pod ledem, když se otužoval

Herci i zaměstnanci Městského divadla Brno (MdB) smutní. Zemřel totiž tamní dlouholetý zvukový režisér Milan Vorlíček. Uvízl pod ledem, když se otužoval. Bylo mu 47 let.

S informací a režisérově smrti přišel Blesk.cz. Neštěstí se stalo 2. března odpoledne. Vorlíček se se svým kamarádem vydal k přírodnímu jezírku v lomu na Hádech, byl totiž milovníkem otužování. Do jezírka si šel zaplavat, potopil se ale pod led a už nevyplaval.

Reklama

 

Hasičům se podařilo muže z vody vytáhnout po 25 minutách, kdy byl bez kyslíku. "Čtyři hasiči v neoprenech se snažili plavce najít, ale pod ledem byla minimální viditelnost. Ve dvaceticentimetrovém ledu proto hasiči vyřezali 4 otvory, kterými postupně prostor pod ledem prozkoumávali. Muže se podařilo najít za 13 minut od příjezdu první jednotky a to v hloubce cca 2,5 metru," popsal mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

 

Záchranáři začali režiséra okamžitě resuscitovat a převezli ho do nemocnice. Tam ale po čtyřech dnech svůj boj prohrál. Spolupracovaly s ním takové hvězdy jako Alena Antalová, Hana Holišová či Pavla Vitázková.

 

17

GALERIE: Smrt režiséra Milana Vorlíčka

Zdroj: firebrno.cz

Smrt režiséra Milana Vorlíčka - 1

Hodnocení:

 

"Zvuková režie muzikálu Bítls je jeho poslední práce, kterou pro naše divadlo vytvořil. A desítky dalších jsou za ním. Je autorem a realizátorem zvukového designu Hudební scény. O tom všem už ale můžeme mluvit jen v minulém čase. Milan Vorlíček nás tragicky opustil 6. března ve věku 47 let. Vzpomínáme," vyjádřilo soustrast na svých stránkách MdB.

 

 

Milan Vorlíček nastoupil do MdB v roce 1993 jako zvukař. Záhy se stal vedoucím zvukařské sekce a uznávaným zvukovým režisérem. Během stavby budovy Hudební scény se velkou měrou podílel na realizaci jejího ozvučení. Stál za všemi hudebními inscenacemi, které MdB uvedlo na Hudební, Činoherní i open-air scéně na Biskupském dvoře.

 

"V Milanovi však neztrácíme jen spolehlivého kolegu a vynikajícího režiséra zvuku, ale také přítele, který byl vždy ochoten pomoci, podělit se o svůj neutuchající entuziasmus a radost ze života, který žil vždy naplno. Byl tónem, hlasem, zvukem našeho divadla a jeho ozvěna v nás bude znít i nadále," napsalo divadlo ve vyjádření.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Slavní truchlí: Fotograf celebrit Václav Širc spáchal sebevraždu drsným způsobem! Co se stalo?

mom TN.cz
Reklama