Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 9.3. 2017 16:00
Brno v slzách

Tragická smrt režiséra Vorlíčka: Uvízl pod ledem, když se otužoval

Smrt režiséra Miana Vorlíčka
Zdroj: firebrno.cz, Městské divadlo Brno
Milan Vorlíček uvízl pod ledem, když se otužoval

Herci i zaměstnanci Městského divadla Brno (MdB) smutní. Zemřel totiž tamní dlouholetý zvukový režisér Milan Vorlíček. Uvízl pod ledem, když se otužoval. Bylo mu 47 let.

S informací a režisérově smrti přišel Blesk.cz. Neštěstí se stalo 2. března odpoledne. Vorlíček se se svým kamarádem vydal k přírodnímu jezírku v lomu na Hádech, byl totiž milovníkem otužování. Do jezírka si šel zaplavat, potopil se ale pod led a už nevyplaval.

 

Hasičům se podařilo muže z vody vytáhnout po 25 minutách, kdy byl bez kyslíku. "Čtyři hasiči v neoprenech se snažili plavce najít, ale pod ledem byla minimální viditelnost. Ve dvaceticentimetrovém ledu proto hasiči vyřezali 4 otvory, kterými postupně prostor pod ledem prozkoumávali. Muže se podařilo najít za 13 minut od příjezdu první jednotky a to v hloubce cca 2,5 metru," popsal mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

 

Záchranáři začali režiséra okamžitě resuscitovat a převezli ho do nemocnice. Tam ale po čtyřech dnech svůj boj prohrál. Spolupracovaly s ním takové hvězdy jako Alena Antalová, Hana Holišová či Pavla Vitázková.

 

17

GALERIE: Smrt režiséra Milana Vorlíčka

Zdroj: firebrno.cz

Smrt režiséra Milana Vorlíčka - 1

Hodnocení:

 

"Zvuková režie muzikálu Bítls je jeho poslední práce, kterou pro naše divadlo vytvořil. A desítky dalších jsou za ním. Je autorem a realizátorem zvukového designu Hudební scény. O tom všem už ale můžeme mluvit jen v minulém čase. Milan Vorlíček nás tragicky opustil 6. března ve věku 47 let. Vzpomínáme," vyjádřilo soustrast na svých stránkách MdB.

 

 

Milan Vorlíček nastoupil do MdB v roce 1993 jako zvukař. Záhy se stal vedoucím zvukařské sekce a uznávaným zvukovým režisérem. Během stavby budovy Hudební scény se velkou měrou podílel na realizaci jejího ozvučení. Stál za všemi hudebními inscenacemi, které MdB uvedlo na Hudební, Činoherní i open-air scéně na Biskupském dvoře.

 

"V Milanovi však neztrácíme jen spolehlivého kolegu a vynikajícího režiséra zvuku, ale také přítele, který byl vždy ochoten pomoci, podělit se o svůj neutuchající entuziasmus a radost ze života, který žil vždy naplno. Byl tónem, hlasem, zvukem našeho divadla a jeho ozvěna v nás bude znít i nadále," napsalo divadlo ve vyjádření.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Slavní truchlí: Fotograf celebrit Václav Širc spáchal sebevraždu drsným způsobem! Co se stalo?

mom TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

9.3. | 16:36 erlangen1
8
to bimbi20 - jaká Arabela ? :-))))) Tohle nebyl Václav.
9.3. | 18:42 pichav
-31
BIMBI !!!! MAME STEJNE POCHODY !!!! RAZ DVA TRI !!! PRAVOU !!!! VYKRACUJEME ...
10.3. | 06:33 Ukradeny Trotl
1
Takto se přesně vytvářejí ty polopravdy: https://goo.gl/iKiiV3 Taky jsem si myslel, že se jedná o Václava Vorlíčka co natočil Arabelu, Rumburaka a řadu úžasných filmů a pohádek. To nezpochybňuje nějakou tragédii, ale už nadpis je zavádějící. Pochopitelně to autora tohoto paskvilu zajímat nebude.
9.3. | 20:23 Marie Kateřina Mackerlová
3
bimbi20 - co to je? Slon? Asi ano, s takovými výroky na víc nemá. Určitě pochází z nějaké zavšivené díry v pralese a tady se předvádí. Jojo, co nám to zde vyrostlo.
9.3. | 19:43 overal
1
Tak dlouho se otužoval, až by úplně tuhý! Prostě všeho moc škodí!
9.3. | 18:50 pichav
-23
JA MAM TAKE DRSNY KORINEK !!!! NEVOHOBLOVANEJ
9.3. | 18:43 bimbi20
-9
Tak když to není ten můj Vorlíček od Arabely, tak to mám být v slzách. My Pražačky máme drsný kořínek...
9.3. | 18:42 pichav
-31
BIMBI !!!! MAME STEJNE POCHODY !!!! RAZ DVA TRI !!! PRAVOU !!!! VYKRACUJEME !!!! A ZA LEVAKU BYLA ARABELA TA PRAVA !!!! ZABAVA !!!! TAKZE DOTED DIKY ARABELE PRECE NEMUZE !!!! SMUTNIT NIKDO !!!! A KDO SMUTNI NEBYL DITETEM !!! TAKZE JE VYLOUCENO ZE NEKDO SMUTNI !!!! JE TO PROSTE NESMYSL
9.3. | 18:37 fffff fffffffff
8
bimbi20 zase předvedl svou neskonalou inteligenci,blbec
9.3. | 17:23 wewed
7
No ty wole bimbi20 to je zase vyplod!Podle Tvych slov usuzuji,ze Ty musis byt superbrnak.....Sorry Brno no prob
9.3. | 16:47 bimbi20
-23
Aha, to nebyl on? Tak to je mi jedno, že zemřel. Brňáci byli vždy vymaštění. Měla se tam utopit celá ta čára nebo co to tam mají. Dobrý Brňák = mrtvý Brňák.
9.3. | 16:36 erlangen1
8
to bimbi20 - jaká Arabela ? :-))))) Tohle nebyl Václav.