Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 21.2. 2016 20:58
Frýdecko-Místecko

Tragický požár ubytovny ve Vendryni: Tři mrtví a dva zranění!

Noční požár v bytovém domě ve Vendryni na Frýdecko-Místecku si podle informací ČTK vyžádal tři oběti na životech. Další dva lidé utrpěli zranění. ČTK to potvrdila mluvčí moravskoslezské policie

Požár vypukl před půlnocí. Na místo vyrazilo osm jednotek hasičů - profesionální hasiči z Třince, Frýdku-Místku a Nošovic a dobrovolní hasiči z přilehlých obcí. Při hašení evakuovali sedm osob, bohužel tři další našli bez známek života.

 

"V průběhu hasebních prací zasahující jednotky objevily tři osoby bez známek života, přivolaný lékař u nich konstatoval smrt. Požár nepřežil rovněž pes," uvedl mluvčí hasičů Jakub Kozák.

 

U požáru zasahovaly tři posádky zdravotnické záchranné služby z Třince a z Nošovic. "Přednemocniční neodkladná péče byla poskytnuta šestatřicetiletému muži, jenž utrpěl popáleniny obou dolních končetin. Záchranáři mu podali kyslík, ošetřili popálené části těla a poté pacienta přepravili do zdravotnického zařízení. Po prvotním chirurgickém ošetření v třinecké nemocnici jej ZZS transportovala na popáleninové centrum FN Ostrava," uvedl mluvčí záchranné služby Moravskoslezského kraje Lukáš Humpl.

 

111

GALERIE: Požár ve Vendryni

Zdroj: ČTK

Požár ve Vendryni - 5

Hodnocení:

 

"Muž ve věku jednačtyřicet let se nadýchal zplodin hoření – byl při vědomí a mimo ohrožení života. Po poskytnuté zdravotnické péči posádka ZZS muže přepravila na centrální příjem nemocných nemocnice Třinec," dodal Humpl s tím, že jednu osobu ošetřovali lékaři také se známkami akutní stresové reakce.

 

 

ČTK informaci o obětech požáru potvrdil dobře informovaný zdroj blízký policii. O dvou mrtvých hovoří i místní obyvatelé. Podle nich šlo o muže a ženu vyššího věku. Později se objevily informace o tom, že hasiči našli jedno tělo už při hašení.

 

Požár vypukl krátce před půlnocí. Hořet začala dvoupodlažní budova se čtyřmi bytovými jednotkami. Plameny zasáhly dva byty, ve kterých podle místních obyvatel žilo až 11 lidí. Hořet začalo v ložnici jednoho z bytů. Plameny pak poškodily obě patra i střechu. Škoda zatím nebyla vyčíslena. Jasná není ani příčina požáru.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Snímky, z nichž vás zamrazí. Ve dvou letech málem uhořela! Jak vypadá dnes?

Pomsta, nebo náhoda? Muž na benzince zapálil svou manželku

vbo tn.cz / ČTK