Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 12. 8. 2017
smrtelné následky

Tragický začátek víkendu: Na českých silnicích zemřelo 7 lidí!

Zdroj: TV Nova

Od pátku přišlo o život na českých silnicích celkem sedm lidí. Policisté zasahovali u Čáslavi, kde zemřely dvě ženy, také v jižních Čechách, Brně, na Plzeňsku nebo Svitavsku.

Tragická bilance se na naších silnicích začala odpočítávat už v pátek. Nedaleko Třeboně na jihu Čech přejela řidička (31) do protisměru, kde se její auto čelně srazilo s dalším vozem. V něm seděli dva mladí lidé. Čtyřiadvacetiletá dívka a o rok starší řidič.

 

"Pak přišla smutná zpráva a to ta, že řidič opelu svým zraněním i přes veškerou snahu lékařů v nemocnici podlehl," sdělil mluvčí policie Miroslav Doubek.

 

Skoro ve stejnou dobu, kdy mladík na následky zranění zemřel, přišly o život dvě ženy a to nedaleko středočeské Čáslavi. Řidička a její spolujezdkyně nepřežily čelní střet s jiným autem. Záchranáři museli další čtyři lidi převézt do nemocnic.

 

 

Na Plzeňsku pak v plné rychlosti narazil do viaduktu další řidič. "Zranění muže byla natolik vážná, že jim muž na místě podlehl," sdělil mluvčí plzeňských záchranářů Martin Brejcha.

 

O několik hodin později pak zemřel čtyřiatřicetiletý řidič osobního auta. Čelně se srazil s dodávkou v brněnské části Bystrc.

 

Tím ale výčet tragických nehod nekončí, i v sobotu museli policisté vyjíždět k nehodám, při kterých umírali lidé. Smrtí muže (63) dnes skončil střet dodávky s autobusem nedaleko Svitav. Dodávka po nárazu skončila asi sto metrů od místa srážky (více o nehodě zde).

Michaela Klárová / Petr Brzek/ lud TN.cz