Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 1.6. 2016 20:47
zachycený batoh

Tramvaj zachytila malého chlapce, několik metrů ho za sebou vláčela

Zdroj: TV Nova

Malého chlapce (10) zachytily v Plzni dveře rozjíždějící se tramvaje. Souprava ho pak několik metrů vláčela za sebou. Tramvajové dveře mu přiskříply sportovní brašnu a vůz ho vláčel několik metrů. Naštěstí vyvázl jen odřený a s několika modřinami. Případ vyšetřuje policie.

Odřená ruka, spálený krk od popruhu tašky a lehký otřes mozku, tak dopadl Daniel, který jel včera odpoledne s kamarády na trénink floorballu. Když chtěl nastoupit do tramvaje, dveře mu přiskříply tašku s holí uvnitř, on sám zůstal venku.

 

"Ta hokejka se tam zvedla, a zavřely se dveře a chytlo mi to jakoby tu hokejku a tady mě to táhlo," popsal TV Nova celou situaci Daniel a doplnil: "Škrtilo mě to, a pak jsem spadnul."

 

Daniel skončil na chirurgii. Do konce týdne zůstane v domácím léčení a zítra ho čekají další převazy. Zarážející je podle jeho maminky a ostatních dětí chování řidiče tramvaje. Ani nevystoupil z vozu, aby se přesvědčil, že je chlapec v pořádku.

 

 

"Se ho nezeptal, jestli se něco stalo, jestli jsou v pořádku nebo co vůbec. Prostě ani slovo," sdělila rozhořčená maminka Michaela Habichová.

 

Jestli za incident může nepozornost chlapce nebo řidiče, teď šetří policie. "V tomto okamžiku zjišťují samotný průběh nehody, příčinu a samotného viníka," sdělila policejní mluvčí Hana Štefflová.

 

"Provedli jsme okamžitě kontrolu funkčnosti bezpečnostního systému dveří, to jsme shledali, že je bez závad," popsal bezprostřední kroky Plzeňského městského dopravního podniku jejich mluvčí Jiří Ptáček.

 

 

V každém vstupu v tramvaji je senzor, který neumožní, aby se dveře zavřely, pokud v nich někdo stojí. Pokud se do nich ale skřípne popruh od tašky, senzor ho nezachytí a dveře se zavřou.

 

Daniel měl obrovské štěstí, že nedopadl jako školačka ve Vratislavicích nad Nisou. Tu před třemi roky zachytil školní autobus, vláčel ji a pak přejel nohy. Dívka má doživotní následky.
 

ČTĚTE TAKÉ:

Máte problémy se zrakem? Můžete být nebezpečný řidič!

TEST: Dokážete poskytnout první pomoc?

tn.cz / TV Nova