Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 4. 4. 2017
video ptali jsme se

Placené volno kvůli menstruaci? Češi mají jasno! ANKETA

Zdroj: TN.cz

V Itálii je na spadnutí zákon, podle kterého by ženy s bolestivou menstruací měly každý měsíc nárok na tři dny placeného volna. Vyrazili jsme se zeptat Čechů, jestli s takovým nařízením souhlasí a jestli by podobný zákon přivítali i u nás.

Členové dolní komory italského parlamentu v těchto dnech projednávají návrh zákona, který by ženám s bolestivou menstruací povoloval každý měsíc zůstat až po dobu tří dnů doma. A to bez následků na jejich výplatě. Stačilo by k tomu lékařské potvrzení, které by dokládalo, že dotyčná trpí menstruačními bolestmi. Podobný zákon už platí v některých asijských zemích, například v Japonsku, Indonésii nebo Tchaj-wanu.

 

Anketa

Byli byste pro zavedení třídenního placeného volna pro ženy s bolestivou menstruací?

Hlasovalo 8302 lidí.

 

Itálie je v tomto směru v Evropě průkopníkem. Ačkoliv má novinka velkou podporu veřejnosti, najdou se i kritici tohoto zákona. Ti argumentují především tím, že zaměstnavatelé by pak u přijímacích pohovorů preferovali raději muže, což by ještě zhoršilo možnosti uplatnění žen na trhu práce.

 

Tři dny placeného volna kvůli bolestivé menstruaci by braly i Češky. A kupodivu by jim ho přáli i čeští muži. Žádná závist ani slova o nespravedlnosti se tentokrát nekonají! "Asi by to nebylo špatné pro ty ženské, já bych s tím souhlasil," říká bez váhání mladý muž. "Pokud by měla nějaké velké problémy, tak proč ne," myslí si další z oslovených mužů.

 

 

Nejvíce by se ale samozřejmě návrh zamlouval ženám, kterých by se opatření týkalo: "Já si myslím, že je to úplně super nápad, protože si to asi nikdo nedokáže představit, jaké to je stát třeba dvanáct hodin na místě s bolestmi," říká mladá slečna. "Některé ženy to třeba potřebují, každá žena na to reaguje nějakým způsobem a je možné, že někoho to úplně vyřadí z provozu," přimlouvá se za návrh zákona další oslovená. Všechny reakce oslovených respondentů najdete ve videu v úvodu článku.


ČTĚTE TAKÉ:

Jak se zbavit silné a bolestivé menstruace? RADY
Problémy s menstruací? Známe řešení na nejčastější komplikace

ABSOLUTNÍ BOMBA: Jak mít v roce 2017 18 dní volna a použít přitom jen 9 dní dovolené?

TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

5.4. | 09:23 Alena Pawerová
5
Proč se diskuze zúčastnují taková vymaštěná hov.da, která neznají ani ...
4.4. | 10:04 haha33
-8
mladé ženy berou antikoncepci, tudíž menzes nemají nebo jednou za čas, ale doma ...
3.5. | 07:53 Dana Podhraska
1
Náhlasit nevhodný komentář
Serete si do úst ty co kometují o rovnoprávnosti mužů či žen Můj manžel má tři dni v měsíci placené volno které si může vybrat když mu není dobře. Které mu umožňuje jeho zaměstnavatel a říkají tomu chlapi blicí volno Jo jo všechno jde jen chtít!!!
1.5. | 16:24 Petr Harabaska
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Dostanou-li ženy volno na menstruaci, je zapotřebí začít bojovat za volno pro muže po ejakulaci. Tu je ale nutno prokázat vlhkou a lepivou skvrnou na trenýrkách.
10.4. | 19:38 novus
0
Náhlasit nevhodný komentář
Holky, kdybyste vedely co to je za "pozitek" kdyz cloveka boli koule!!
8.4. | 21:04 karl-z-bahnhofu
2
Náhlasit nevhodný komentář
V Itálii je toho na spadnutí více. Ale toto téma je zřejmě dobře diskutovatelné...
5.4. | 15:50 Milan Pešák
2
Náhlasit nevhodný komentář
V ten moment by měly bolestivou všechny :-) A navrhuji to prodloužit rovnou na 5.
5.4. | 09:23 Alena Pawerová
5
Náhlasit nevhodný komentář
Proč se diskuze zúčastnují taková vymaštěná hov.da, která neznají ani pravopis?! Ženy, které mají bolestivou menstruaci si ty tři (nebo alespon dva dny) určitě zaslouží. Kdo to nezažil, tak at mlčí. Přednostně pak ty, které pracují v provozech.
4.4. | 20:55 overal
4
Náhlasit nevhodný komentář
Na jednu stranu ženy neustále požadují absolutní rovnoprávnost a na druhé straně chtějí další nerovnoprávné výhody na základě pohlaví!
4.4. | 17:06 Vojta Také
-3
Náhlasit nevhodný komentář
Asasin pochybuju, že víte co hermafrodit vůbec je. Jinak byste nemohla tak blbě psát.
4.4. | 15:55 asasin
0
Náhlasit nevhodný komentář
Vojta Také-Já jsem tušila že jste hermafrodit.
4.4. | 15:08 Vojta Také
-2
Náhlasit nevhodný komentář
Malát, Hator. Testosteron opravdu nemám, protože nemám koule. Zato menzes ano, tak o tom něco vím. A jestli vám přijde normální "protože nebili takové panenky ", tak si zopákněte základku.