Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 12. 1. 2018
pozor!

Tříkrálová sbírka v Česku: Pozor na podvodníky, varuje charita

Zdroj: TV Nova

Až do neděle se po celé republice koná tradiční Tříkrálová sbírka. I letos proto upozorňují pracovníci Charity, která sbírku organizuje, na falešné koledníky

Tři králové vyrážejí do ulic pravidelně mezi prvním až čtrnáctým lednem. V loňském roce "vykoledovali" rekordních sto milionů korun. Charita ale upozorňuje, že se na kolednících pravidelně chtějí přiživit nejrůznější podvodníci.

 

Ti se v minulých dnech objevili třeba v Mělníku nebo na východě Moravy v Kroměříži - lidé si jich tam všimli třeba v Purkyňově ulici.

 

Peníze, které lidé vhazují do kasiček stovkám Kašparů, Melicharů a Baltazarů, jsou přitom určené těm nejpotřebnějším - tedy lidem žijícím v nouzi. Zhruba desetina výnosu sbírky se posílá do zahraničí na nejrůznější humanitární účely. Charita proto upozorňuje, aby si všichni dávali pozor, komu přispívají.

 

Vedoucím skupiny koledníků musí být vždy dospělá osoba, která má průkaz koledníka. Navíc kasičky musejí být zapečetěné. Jakou částkou v letošním roce Češi přispějí a jestli znovu zlomí rekord, bude jasné na konci ledna.

hru / Petr Zapletal TN.cz
Reklama