Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 11.10. 2017 15:09
půjde sedět

Prorazila lebku pětiměsíčnímu synovi! Matka tří dětí dostala trest

Zdroj: TV Nova

Brněnský krajský soud ve středu poslal na 15 let za mříže ženu za vraždu jejího pětiměsíčního syna. Tělo dítěte objevili policisté v listopadu u ženy v bytě. Umíralo zřejmě desítky minut.

Matce (23) podle obžaloby ujely nervy a pětiměsíčnímu chlapci zasadila několik ran do hlavy. Jeho zranění byla natolik vážná, že dítě zemřelo.

 

Matka se před policií hájila, že chlapec se zranil nešťastnou náhodou. Vyšetřovatel měl ale od začátku podezření, že dítě zemřelo násilnou smrtí. Matka totiž v den úmrtí volala do Klokánku a chlapce tam chtěla umístit.

 

 

Podle státní zástupkyně dítě celý den plakalo a trojnásobná matka byla přesvědčená, že se o chlapce nedokáže postarat. "Z jeho pláče byla nervózní a vyčerpaná, potřebovala se starat o svoje další děti a o domácnost. Proto dítě úmyslně napadla velkou intenzitou,“ uvedla v obžalobě.

 

Chlapeček měl mít proraženou lebku, zasažen byl přitom i mozek. Podle znalců je možné, že dítětem žena udeřila o konferenční stolek nebo třeba kuchyňskou linku. "Takové zranění si nemohlo dítě způsobit samo,“ zdůraznili experti.

 

Žena před soudem odmítla odpovídat na otázky, soud ji za vraždu poslal na 15 let za mříže. Její trest byl podle obhájce ale příliš mírný, na místě se proto odvolal.

Josef Svoboda/ lud TN.cz