Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 7.12. 2017 16:34
proč spadla?

Trojskou lávku rozebírají těžké stroje na kusy, demolice začala!

Demolice lávky v Troji
Zdroj: ČTK
Na demontáži lávky začaly těžké stroje pracovat už ve středu.

Demontáž lávky v pražské Troji, která se v sobotu zřítila, běží na plné obrátky. Firma Strabag má jen necelé dva týdny na to, aby trosky odstranila, pak vznikne na místě lávky dočasně přívoz.

Na demolici Trojské lávky dohlížejí stavbaři i policisté, těžké stroje postupně odvážejí jednotlivé kusy do blízké betonárky, kde budou blíže prozkoumány. Stále totiž není jasné, proč se lávka v pražské Troji v sobotu zřítila. Hlavní slovo tak bude mít soudní znalec.


Na místě pracuje jak velký jeřáb s dlouhým ramenem a hydraulickými kleštěmi, tak pásový nakladač se lžící. Po začátku prací měl jeřáb technické potíže, ty se ale podle všeho podařilo odstranit.

 

 

Práce budou stát podle Karla Frankoty ze Strabagu asi deset milionů korun. "Tento týden chceme udělat levý břeh a poté pravý břeh. Nemůžeme vše dělat rychle, protože na práce budou dohlížet policie a soudní znalec,“ řekl Frankota na tiskové konferenci, kde jednotlivé kroky a další plány vysvětlil.

 

Na její záznam se podívejte zde:

 

Až budou veškeré práce hotové a trosky odklizeny, pak vznikne na místě lávky dočasně přívoz, od původního záměru použít ponton museli radní upustit.

 

 

"Bohužel nepůjde použít pontonový most, protože ho lze použít jen v případě katastrof, navíc není tak těsný, aby se tam nikomu nic nestalo,“ uvedl na tiskové konferenci náměstek primátorky Petr Dolínek.

 

Lávka se zřítila v sobotu mezi 13:16 a 13:18. Na lávce byli v tu dobu čtyři dospělí lidé. To je na víkend výjimečně málo. Dva lidé utrpěli velmi vážná zranění, dva lehčí. Všichni zatím zůstávají v nemocnicích.

lud TN.cz
Reklama