Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 19.6. 2017 20:58
týdenní předpověď

Tropické teploty nad 30 °C! Vyrazte k vodě, v týdnu bude pořádný hic

Zdroj: TV Nova

Tento týden nás čekají opravdu tropické teploty. Už v pondělí začnou teploměry atakovat třicítku, v úterý se dočkáme i 33 °C! V závěru týdne sice dorazí bouřky a déšť, i tak ale meteorologové varují, aby lidé nerozdělávali ohně v přírodě a byli opatrní. Hrozí totiž požáry.

Tento týden bude jako stvořený pro koupání se v přírodě i v akvaparcích. Rtuť teploměru se bude pohybovat kolem třicítky - a to i přesto, že o víkendu dorazí bouřky a déšť.

Reklama

 

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal i výstrahu před výskytem požárů, které hrozí hlavně v Ústeckém a Jihomorvaském kraji.

 

"V Ústeckém a Jihomoravském kraji budou přetrvávat v některých místech podmínky pro nebezpečí vzniku požárů se stupněm číslo 4 (vysoké riziko). Přeháňky, které se budou v pátek 16.6. a v sobotu 17.6. vyskytovat, jen krátkodobě v uvedených lokalitách sníží stupeň nebezpečí požárů na stupeň číslo 3 (střední riziko)," varují meteorologové.

 

 

Pondělí

 

Jasno nebo skoro jasno, na severovýchodě území k ránu ojediněle mlhy a během dne až polojasno. Nejnižší noční teploty 13 až 9 °C, ojediněle až 7 °C. Nejvyšší denní teploty 26 až 30 °C, na severovýchodě kolem 24 °C, v 1000 m na horách kolem 21 °C, na severovýchodě kolem 18 °C. Slabý proměnlivý nebo východní vítr 1 až 4 m/s.

 

Úterý

 

Jasno nebo skoro jasno, odpoledne od severozápadu přibývání oblačnosti, večer na severu místy, jinde ojediněle přeháňky nebo bouřky. Nejnižší noční teploty 15 až 11 °C. Nejvyšší denní teploty 28 až 32 °C. Zpočátku slabý, postupně mírný jihozápadní až západní, postupně severozápadní až severní vítr 2 až 5 m/s, v bouřkách přechodně zesílí.

 

 

Středa

 

Oblačno až polojasno, zpočátku na jihu a východě až zataženo,
ojediněle přeháňky nebo bouřky. Postupně ubývání oblačnosti. Nejnižší noční teploty 18 až 14 °C. Nejvyšší denní teploty 23 až 27 °C, na severovýchodě kolem 22 °C. Mírný severozápadní až severní vítr 2 až 5 m/s.

 

Čtvrtek

 

Zpočátku skoro jasno, postupně polojasno až oblačno, ojediněle přeháňky. Nejnižší noční teploty 11 až 7 °C. Nejvyšší denní teploty 24 až 28 °C. Mírný západní až jihozápadní vítr 2 až 5 m/s.

 

Pátek

 

Zpočátku polojasno, postupně oblačno, místy přeháňky, ojediněle bouřky. Nejnižší noční teploty 18 až 14 °C. Nejvyšší denní teploty 27 až 31 °C. Zpočátku mírný, během dne čerstvý západní až severozápadní vítr 4 až 8 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s.

 

Sobota, neděle

 

Oblačno, místy přeháňky nebo bouřky. Postupně až polojasno a srážky jen ojediněle. Nejnižší noční teploty 17 až 12 °C. Nejvyšší denní teploty 24 až 29 °C.

 

ČTĚTE TAKÉ:

10 praktických rad jak přežít vedro ve zdraví a bez kolapsu
Jak se perfektně opálit, ale nespálit se?

lud TN.cz
Reklama