Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 18. 3. 2017
sledované setkání

Trump a Merkelová: Svět řeší nepodání ruky. Do oka si nepadli

Zdroj: TV Nova

Své první setkání si kancléřka Angela Merkelová a prezident Spojených států Donald Trump pochvalovali - podle zahraničních médií ale jejich úsměvy možná měly zakrýt vzájemné rozpory. Během konference Trump nepřímo naznačil, že odposlechy jsou možná to jediné, co mají státníci společného.

Rozvážná Merkelová a emotivní Trump - státníci, kteří jsou jako den a noc. Neliší se jen osobností a stylem vystupování, ale například i opačnými názory na imigraci. Kancléřka se chce o uprchlíky postarat, Trump se proti nim vymezuje. "Imigrace je záležitost národní bezpečnosti. Své občany musíme chránit před teroristy a násilím. Přistěhovalectví je výsada, nikoliv právo," prohlásil americký prezident.

 

 

O odlišném přístupu k jednání o obchodních vztazích obou zemí možná svědčí i výběr doprovodů - zatímco s kancléřkou přijeli zástupci předních německých firem, Trump si za své poradce vybral dceru Ivanku a jejího manžela.

 

Politici se naopak shodli na důležité roli Severoatlantické aliance. Tu Trump kritizuje, zásadní podle něj je, aby země NATO plnily své závazky. Společnou řeč našli i v zahraniční politice. "Musíme zajistit bezpečné řešení konfliktu na Ukrajině a také zlepšit vztah s Ruskem, a to hned, jak se situace vyřeší," tlumočila dohodu Angela Merkelová.

 

 

Nebyl by to ale Trump, aby si během konference nerýpl do Obamovy administrativy, kterou obviňuje z odposlechů sídla Trump Tower. Odposlouchávat podle něj měli i kancléřku. "A co se odposlouchávání bývalou vládou týká... tak teď snad máme něco společného," prohlásil.

 

Novináře v sále pobavil, Merkelová ale vypadala, že by už nejraději seděla v letadle zpět do Berlína. Zahraniční média také rozebírají moment, kdy Trump odmítl kancléřce podat ruku. I když si pravicemi nakonec potřásli, je jasné, že státníci si notovat nejspíš nebudou.


 

tn.cz / gar

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

18.3. | 22:00 overal
11
Nikdo s, alespoň špetkou zdravého rozumu si nemůže s Merkelovou padnout do oka! ...
19.3. | 01:13 Matyas Antalik
-6
říkejme jim Buran, Dáma a bývalý: Dáma přijela za buranem, mluvit o politice. ...
20.3. | 14:54 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
0
Náhlasit nevhodný komentář
20.3. | 13:59 novus: Plesnivá smradlavá držko Trósilova, mám radost, že vy bolševický rudý vši můžete akorát tak pič00vat, kvičet a hýkat na netu a dávat mínusy. A to je tak všechno co můžete. Dějiny jdou jinou cestou a vy můžete s otevřenou tlamou pouze zírat. A to mi dělá obrovskou radost
20.3. | 13:59 novus
0
Náhlasit nevhodný komentář
Coze? Drzko! Tys opet dostal na drzku? No, toto trvalo, doufam ze sis to vychutnal! Aspon tak, jak si to zaslouzis!
20.3. | 13:31 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
0
Náhlasit nevhodný komentář
Tak prej šel dnes ten třínohej invalidní intrikánskej krypl zase na čuňu.
20.3. | 12:59 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
0
Náhlasit nevhodný komentář
19.3. | 23:29 karl-z-bahnhofu: Takže i ty očekáváš státní pohřeb?
19.3. | 23:29 karl-z-bahnhofu
2
Náhlasit nevhodný komentář
jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi: Hele, Zeman bude na Hradě tutově další čtyři roky a Tomio při troše štěstí ve Sněmovně rovněž. Doporučuji proto zachovat klid a přirození pravidelně omývat teplou vodou. Výsledek se záhy dostaví. :-)))
19.3. | 20:22 truthwillprevail
3
Náhlasit nevhodný komentář
Držko-Já myslím držko,že od roku 1989 se toho moc nezměnilo, pokud pominu, že se více krade,životní úroveň jste si zvedli díky dluhům,že jste ztratili suverenitu,okupují vás zahraniční firmy,jste závislí na Německu.Ale ty určitě napíšeš,že je to kvůli komunistům,že?Kryl o tom dobře objektivně zpíval
19.3. | 14:47 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
-1
Náhlasit nevhodný komentář
19.3. | 13:38 karl-z-bahnhofu: Tak ještě jednou: Ten třínohej invalidní intrikánskej krypl vyhrál už před čtyřma rokama a Pitomio ve sněmovně sedí 4 roky. Změnilo se pro tebe něco za tu dobu, mimo toho, že tvoje pič00vání, kvikot a hýkání nabývá na síle?
19.3. | 13:38 karl-z-bahnhofu
1
Náhlasit nevhodný komentář
jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi: Držkou v zemi ryje dnes dle info z tisku už jenom přemnožené černé prase na odstřel. Obvykle někde na periférii nebo v problémových lokalitách většinou v severních Čechách !
19.3. | 13:34 karl-z-bahnhofu
3
Náhlasit nevhodný komentář
O tuto proradnou Obamovu DDR domovnici z FDJ bych si neopřel ani kolo !
19.3. | 12:04 truthwillprevail
3
Náhlasit nevhodný komentář
Merkelová: Obhajovala tajné americké sledování telefonů a elektronické komunikace ze strany zpravodajské služby NSA, pak to kritizovala když zjistila, že byla odposlouchávaná taky(nařídil Obama).
Obchodní sdělení

Vy rozhodujete, my pomáháme