Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 16. 4. 2017
video Popleta s jaderným kufříkem

Trump: Dal jsem si dortík a odpálil rakety na Irák. Vlastně Sýrii

Donald Trump - atomové zbraně
Zdroj: Thinkstockphotos, Profimedia.cz

Americký prezident Donald Trump popsal v rozhovoru pro televizi Fox Business okolnosti, za kterých rozhodl o zahájení útoku na vojenské letiště syrské armády. Znovu ukázal, že je velmi náchylný k nepřesnostem. Analytici se obávají, koho bude bombardovat příště, až si dá třeba steak.

Donald Trump si pamatuje detaily o obědu, který předcházel jeho rozhodnutí poslat rakety na Sýrii, ale myslí si, že to byl Irák. Tak reaguje prestižní deník Politico na Trumpův rozhovor pro televizi Fox Business, ve které americký prezident popisoval svůj důležitý krok v mezinárodní politice.

 

„Seděli jsme u stolu, skončili jsme večeři a čekali na dezert. Dali jsme si nejkrásnější kousek čokoládového dortíku, jaký jste kdy viděli. Prezidentovi Tsi se moc líbil. A já v tu chvíli dostal zprávu od generálů, že lodě jsou naloženy a připraveny a mám rozhodnout. A my jsme učinili rozhodnutí to udělat. Odpálili jsme 59 střel na Irák,“ šokoval reportérku, která se zeptala, jestli myslel Sýrii. „Ano. Na Sýrii, odvětil Trump.

 

 

Politico Trumpovi sečetl, že to není první přeřeknutí nebo dokonce lež, kterou americký prezident vyslovil. Dříve mluvil o teroristickém útoku ve Švédsku, přitom tam k žádnému do té doby nedošlo. Stejně jako bez důkazů tvrdil, že miliony nelegálních obyvatel Ameriky hlasovaly v prezidentské volbě proti němu, a proto Hillary Clintonová získala v součtu víc hlasů než on.

 

 

Podle Politica Trumpovi nejde o nějakou přesnost. Jeho cílem je tvořit velký příběh, kde bude sám superhrdinou. S dortíkem a prsty na jaderné spoušti.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

MADONNA V PRŮŠVIHU: Křičela, že se má Bílý dům vyhodit do povětří! Teď po ní jdou tajné služby

ROZPLÁČE I DRSŇÁKA: Snímek chlapečka, kterého vytáhli z trosek, se stal symbolem války v Sýrii!

TN.cz