Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 16. 3. 2017
Soud je opět proti

Trump narazil i s novým protiimigračním dekretem a zuří

Americký prezident Donald Trump
Zdroj: Profimedia

Nový protiimigrační dekret prezidenta Spojených států Donalda Trumpa nezačne ode dneška platit, jak se předpokládalo. O pozastavení účinnosti ve středu rozhodl federální soud na Havaji.

Proti novému dekretu se vedle Havaje ohradilo několik dalších amerických států. Podle havajské prokuratury je exekutivní nařízení, které zakazuje vstup občanům šesti zemí do USA a které pozastavuje americké přistěhovalecké programy, diskriminační stejně jako lednový dekret. I ten tehdy soudy pozastavily.

 

Středeční verdikt znamená, že havajský federální soudce Derrick Watson vyhověl žalobě, která žádala o předběžné zablokování dekretu. Havajská prokuratura žalobu postavila na tom, že obyvatele tohoto ostrovního státu USA nebudou moci navštěvovat jejich neameričtí příbuzní, kteří žijí v některé z šesti převážně muslimských zemí postižených Trumpovým zákazem. Stát Havaj rovněž argumentovat tím, že exekutivní nařízení by poškodilo turistický průmysl a zkomplikovalo nábor zahraničních studentů a pracovníků.

 

Americká vláda už počátkem týdne soudce požádala, aby předběžné opatření blokující platnost prezidentského dekretu nevydával. Argumenty proti dekretu označila za "čirou spekulaci". Trumpova administrativa rovněž tvrdila, že nové nařízení je přepracované tak, aby respektovalo zákony USA.

 

 

Trump rozhodnutí federálního soudu na Havaji ihned tvrdě kritizoval. Verdikt soudce označil za bezprecedentní soudní přestřelek.

 

"Tento verdikt nás v očích ostatních oslabí," řekl Trump s tím, že je připraven se bránit a případ dovést třeba i k nejvyššímu soudu. "A my vyhrajeme," dodal.

 

Nový dekret, který Trump podepsal 6. března, na tři měsíce pozastavuje vydávání nových víz občanům Íránu, Jemenu, Libye, Somálska, Súdánu a Sýrie s tím, že dříve vydaná víza zůstávají v platnosti.

 

TN.cz/ ČTK

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

16.3. | 08:04 truthwillprevail
2
11. záři se opakovat nebude, už to splnilo svůj účel. Jedině, že by to Trump ...
16.3. | 09:42 Milos Trasimi
-3
Riakas Blbthezi Setrojebce ze černí nepatří do Evropy? A ci dělají bili ...
16.3. | 09:43 Milos Trasimi
-3
Náhlasit nevhodný komentář
Zavř tu piicu ti říkám debilni ignorante.
16.3. | 09:42 Milos Trasimi
-3
Náhlasit nevhodný komentář
Riakas Blbthezi Setrojebce ze černí nepatří do Evropy? A ci dělají bili konomrdi v Americe Asii a Africe? drbou se na koulich a hraji vrhcáby tupce?
16.3. | 09:19 Milos Trasimi
-2
Náhlasit nevhodný komentář
Nenechal se nutit a pospes si.
16.3. | 09:18 Milos Trasimi
-2
Náhlasit nevhodný komentář
Ted už vis na co ho mas sr@cko.
16.3. | 09:18 Milos Trasimi
-2
Náhlasit nevhodný komentář
Já vim ze se ti vzteky třese jak tvá dementni brada tak tvé neméně dementni koule ze nikdo není zvědavý na tvé osvoboditelske snahy Evropy fyrerku z TN.cz ale pokud te to skutečně trápí ukončí to.Vem si pickoje a střel se do hlavy.
16.3. | 09:15 Milos Trasimi
-2
Náhlasit nevhodný komentář
Není vše jak představoval ze ano sestrojebce? Samozřejmě ze tebe nejde urazit.Nejde totiž urazit nemyslici a tupe howado jako ty.
16.3. | 09:14 Milos Trasimi
-2
Náhlasit nevhodný komentář
Blbthezi tech výhrůžek zakomplexovanych sr@cu jako ty už bylo.Já jen doufám ze psychiatři nenarazí s posudkem na tvůj psychicky stav.Protože taková nemoc neexistovala do te doby než ses narodil.
16.3. | 08:32 Milos Trasimi
0
Náhlasit nevhodný komentář
Nebo třeba po 11. září tři dny pote byla nalezena na ruzyňském letišti protiletecká bazuka.Ze jsou Češi komici není třeba tuze dlouze vysvětlovat.
16.3. | 08:29 Milos Trasimi
0
Náhlasit nevhodný komentář
Bližší informace by nám sdělil Ariel Saron ale je už bohudik v pekle.
16.3. | 08:29 Milos Trasimi
0
Náhlasit nevhodný komentář
A truth.Neboj se.Trumpová administrativa se postará o to aby měli záminky.Tak jako v případě Izraele když byl zahájen mírový proces začali v Izraeli vybuchovat auta při kterých jaksi zázrakem nezemřel ani jeden Žid.