Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 17.8. 2017 20:49
nevhodné výroky

Trumpa opustili významní poradci. Kvůli jeho obhajování neonacistů

Zdroj: TV Nova

Donald Trump se rozhodl ukončit činnost svých dvou poradních sborů poté, co je opustila řada šéfů velkých firem. Americký prezident to dnes napsal na twitteru s odůvodněním, že nechce byznysmeny dostávat pod tlak. Několik generálních ředitelů společností z různých odvětví rezignovalo na svá místa v prezidentově ekonomickém poradním týmu kvůli Trumpovu přístupu k rasovým násilnostem v Charlottesville. Za jejich viníky prezident označil jak bělošské rasisty, tak jejich odpůrce.

"Raději, než abych tlačil na byznysmeny z Průmyslové rady a Fóra pro strategii a politiku, ukončuji obě. Děkuji vám všem!" napsal Trump.

 

Oba zmíněné poradní sbory tvořili zejména vedoucí manažeři velkých firem, kteří s prezidentem probírali cesty, kterými by se měla vydat americká průmyslová výroba při vytváření nových pracovních míst, i obecnější témata.

 

Po Trumpově první reakci na sobotní násilnosti ve Virginii začali poradní rady ve velkém opouštět jejich členové. Mezi prvními byli šéf farmaceutického gigantu Merck Kenneth Frazier či generální ředitelé technologické společnosti Intel Brian Krzanich a oděvní značky Under Armour Kevin Plank.

 

Dnes se k nim krátce před Trumpovým oznámením přidala šéfka potravinářské firmy Campbell Soup Denise Morrisonová či generální ředitel společnosti 3M Inge Thulin. Oba jako důvod přímo či nepřímo uvedli Trumpův tolerantní přístup k bělošským nacionalistům.

 

 

Ještě v úterý přitom Trump na twitteru odchody manažerů zlehčoval a tvrdil, že má spoustu zájemců, kteří je nahradí.

 

Prezidentův poradní sbor v souvislosti s jeho kontroverzními činy či prohlášeními zaznamenal odchody členů již dříve. Například šéf společnosti Tesla Elon Musk či ředitel společnosti Walt Disney Bob Igero nedávno odešli kvůli odstoupení USA z předloni uzavřené pařížské dohody o klimatu.
 

klma TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

16.8. | 23:32 overal
6
Prostě bohatí lidé mají raději ekonomicky výhodné výroky, než ty pravdivé, ...
17.8. | 10:39 Milos Trasimi
-3
Češi jsou národem usycenych sycaku a sycku.
17.8. | 16:52 novus
0
Náhlasit nevhodný komentář
Trasimi,,tys typickej Cech..Beres?
17.8. | 13:10 andrewandrew
1
Náhlasit nevhodný komentář
Kam bychom dospěli, kdybychom říkali pravdu. Ne, ten chlap nemá žádnou šanci.
17.8. | 10:39 Milos Trasimi
-3
Náhlasit nevhodný komentář
Češi jsou národem usycenych sycaku a sycku.
17.8. | 00:43 skeptikus
3
Náhlasit nevhodný komentář
..strach z hysterie a nálepkování, co? Vy Amíci jste ze strachu abyste se nezapletli s někým, kdo se dost politicky korektně nevyjadřuje dočista v prdeli vy srááči..
17.8. | 00:39 overal
3
Náhlasit nevhodný komentář
Bogorovnyj, to je skutečně přesné!
16.8. | 23:32 overal
6
Náhlasit nevhodný komentář
Prostě bohatí lidé mají raději ekonomicky výhodné výroky, než ty pravdivé, které se nehodí propagandě!
16.8. | 23:20 bogorovnyj
1
Náhlasit nevhodný komentář
https://vimeo.com/229895470
16.8. | 22:33 overal
3
Náhlasit nevhodný komentář
Ono to chce rozlišovat jednotlivé poradce podle jejich zájmů! Například šéf Tesly odešel kvůli oslabení vlivu ekoteroristů, která Tesle snížila uměle vytvořený přísun klientů! A s těmi ostatními to bude podobné, pokud Trump sloužil jim na úkor svých voličů 100%ně by zůstali!
Obchodní sdělení

Bohemia Apple