Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 2.5. 2018 13:23

Trump podváděl: Zprávu o svém zdraví si psal sám, tvrdí jeho lékař!

Donald Trump - stetoskop
Zdroj: Profimedia, thinkstockphotos.com

Donald Trump si před prezidentskými volbami ve Spojených Státech napsal lékařskou zprávu o svém údajně "vynikajícím zdravotním stavu" sám. V úterý to prozradil jeho dlouholetý lékař Harold Bornstein, který je pod potvrzením o skvělé fyzické kondici podepsán.

Dokument o svém zdraví Trump zveřejnil před republikánskými primátorkami v roce 2015. Prezidentský kandidát je v ní prezentován jako naprosto zdraví člověk. "Jeho fyzická síla a výdrž je mimořádná," popsal tehdy doktor Bornstein ve zprávě.

 

Nyní však stanici CNN prozradil, jak celé lékařské potvrzení doopravdy vzniklo. "Celý dopis si nadiktoval. Já jsem ho nenapsal," tvrdí Bornstein. Sám lékař pak celý dokument pouze podepsal. Proč tak učinil však neprozradil. "Prostě jsem na to přistoupil," poznamenal.

 

Nad zdravotním stavem současného amerického prezidenta tak stále visí velký otazník. Podvodná lékařská zpráva přitom tvrdila, že se Trump těší vynikajícímu zdraví. "Můžu prohlásit, že pan Trump se v případě zvolení stane nejzdravějším člověkem, který kdy byl zvolen prezidentem," tvrdil tehdy lékař.

 

 

Bílý dům se k nařčení zatím nevyjádřil. Špatný zdravotní stav přitom Trump během kampaně v roce 2016 využíval k výpadům proti své protikandidátce Hillary Clintonové. Demokratickou kandidátku necelý měsíc před volbou zachytila kamera, jak téměř omdlela během ceremonie k připomínce 11. září.
 

jva TN.cz
Reklama