Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 14.3. 2018 10:42
hranice s mexikem

Trump přirovnal přistěhovalce k horolezcům. Chce průhlednou zeď

Donald Trump - hraniční přechod
Zdroj: Profimedia

Donald Trump se v Kalifornii vydal na inspekci návrhů zdi, která by měla stát na hranici s Mexikem. Americký prezident zdůraznil, že zeď musí být pořádně vysoká, protože přistěhovalci jsou podle něj jako profesionální horolezci. Trump také chce, aby byla průhledná.

Zeď na hranicích s Mexikem byla Trumpovým hlavním tématem během prezidentských voleb. Současný americký prezident na svůj slib nezapomněl ani při své první návštěvě Kalifornie od nástupu do úřadu.

 

Na Trumpa tak v San Diegu čekalo hned osm návrhů jeho vysněné zdi. Ne všechny však splňovaly prezidentovi přísné představy. "Dostat se přes ni je snadné," kritizoval Trump jednu z nich. Zeď podle něj musí být pořádně vysoká, jinak přistěhovalce nezastaví. "Jsou jako profesionální horolezci," podotkl Trump podle ABC News.

 

Další podmínkou současného prezidenta bylo, aby nová zeď byla alespoň z části průhledná. Američtí pohraničníci tak prý budou mít dobrý přehled, co se děje na druhé straně.

 

Trump považuje stavbu zdi za jeden z nejdůležitějších úkolů pro zachování bezpečnosti země. "Zeď je naše první linie obrany," uvedl. Prezident také tvrdí, že pokud by Američané neměli vlastní systém zdí, brzy by neměli ani svoji zemi.

 

 

Stavbu zdi dlouhé přes 3000 km by podle Trumpa mělo zaplatit Mexiko. Bílý dům předpokládá, že stavba vyjde na 18 miliard dolarů. Mexiko však úhradu nákladů na zeď dlouhodobě odmítá.
 

jva TN.cz
Reklama