Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 5. 1. 2018
tvrdí, že jde o lži

Trump zuří! Vyšla kniha, která popisuje zážitky jeho zaměstnanců

Zdroj: TV Nova

Ve Spojených státech se začala prodávat kniha, která popisuje zkušenosti zaměstnanců Bílého domu s Donaldem Trumpem. Americký prezident tvrdí, že kniha obsahuje lži a polopravdy. Kvůli vysoké poptávce vyšla o 4 dny dříve, než bylo v plánu.

Útok na to, co je pro šéfa Bílého domu nejcennější - jeho image. Kniha, která pojednává nejen o jeho chaotické administrativě, ale i o prezidentských ambicích dcery Ivanky, z polic jednoho knihkupectví ve Washingtonu zmizela za 20 minut.

 

Trump totiž proti jejímu vydání bojoval až do poslední chvíle. Nakladateli dokonce poslal dopis, kterým ho varoval před případnými právními kroky. A autora, novináře Michaela Wolffa, označil za lháře. Právě tím ale vydání uspíšil.

 

"Nikdy jsem autorovi této falešné knihy nepovolil vstup do Bílého domu. Nikdy jsem s ním o knize nemluvil. Je to plné lží, zkreslování a zdrojů, které neexistují," nechal se slyšet Trump na svém Twitteru.

 

 

Na stránkách knihy je prezident popsán jako muž netknutý politikou, který si neuvědomuje své povinnosti. Wolff také tvrdí, že Trump o tuto roli nikdy nestál a výsledkem voleb byl zděšený. Jeho manželka Melania prý při jejich vyhlášení nemohla zadržet slzy. Radostné prý ale nebyly.

 

Politický vaz mohou Trumpovi zlomit také výroky bývalého hlavního stratéga Steva Bannona. Ten například kritizoval předvolební schůzku nejstaršího prezidentova syna s Rusy, kterou označil za vlastizrádnou. Podle Trumpa ale ex-poradce přišel o rozum.

kik TN.cz
Obchodní sdělení

Sedíte na zdravé židli?

Reklama