Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 28. 7. 2017
FOTO UVNITŘ Umělec z něj nebude

Trumpův obraz se prodal za 650 tisíc! Lépe by ho nakreslilo i dítě

Donald Trump
Zdroj: Profimedia
Donald Trump podepisuje svůj první zákon (archivní foto)

Takovou kresbu jste ještě neviděli! Obrázek New Yorku, který nakreslil Donald Trump, připomíná spíše dílko malého dítěte, i přesto našel svého kupce. V aukci za něj neznámý mecenáš nabídl v přepočtu 650 tisíc korun!

Za neuvěřitelných 30 tisíc dolarů (asi 650 tisíc korun) se prodal obraz, který nakreslil Donald Trump. Neumělá kresbička má představovat panorama New Yorku s řekou v popředí. Celému výjevu dominuje Trump Tower, prezidentovo sídlo - a to i přesto, že je až 64. nejvyšší budovou ve městě.

 

Trump se samozřejmě jako pravý umělec nezapomněl podepsat. Svůj autogram napsal zlatou fixou a umístil ho doprostřed spodní třetiny kresby, aby ho nikdo nepřehlédl. Obraz má zároveň zlaté orámování, připomíná portál Daily Mirror.

 

 

Obraz Donalda Trumpa
Zdroj: Profimedia

 

Současný americký prezident dílko vytvořil ještě jako realitní magnát pro dobročinnou aukci v roce 2005. Po dvanácti letech se objevilo v katalogu aukční síně z Los Angeles. Vyvolávací cena bylo 9 tisíc dolarů (asi 200 tisíc korun), konečná cena se vyšplhala asi na trojnásobek.

 

 

Kdo kresbu koupil, není jasné. Aukční síň, která ji popisovala jako "vzácné dílo, jakých na světě mnoho není", pouze uvedla, že v dražbě padlo 11 příhozů.

epa TN.cz
Reklama