Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 7. 9. 2017
Problém pro prezidenta

Trumpův syn přiznal schůzku s Ruskou! Chtěl kompro na Hillary

Prezident Donald Trump se synem Donaldem juniorem
Zdroj: Profimedia
Americký prezident Donald Trump se synem Donaldem juniorem

Syn amerického prezidenta Donalda Trumpa přiznal, že se loni setkal s ruskou právničkou, protože chtěl získat kompromitující informace o Hillary Clintonové. Prohlásil to před soudním výborem amerického Senátu. Schůzka ale podle něj nic nepřinesla.

Donald Trump junior připustil, že se v červnu 2016 sešel s ruskou právničkou Nataljí Veselnickou, která je podle médií napojena na Kreml. Chtěl získat kompromitující materiály o prezidentské kandidátce Hillary Clintonové, která kandidovala proti jeho otci.

 

Na schůzce ale Trumpův syn údajně žádné kompro nezískal a zároveň odmítl, že by se dohodnul na ovlivnění amerických prezidentských voleb. Uvedl to americký deník The New York Times a zároveň citoval připravené prohlášení.

 

Trump junior vypovídal před soudním výborem amerického Senátu. To se koná za zavřenými dveřmi, má trvat několik hodin. Senátoři pak prezidentovu synovi kladli dotazy.

 

 

Informace o tom, že se Trumpův syn setkal s ruskou právničkou, vyšly poprvé najevo na začátku července. V médiích se objevil i důkaz - email, který si mladší Donald vyměnil s organizátorem schůzky. Na ní byl přítomen i Trumpův zeť Jared Kushner a šéf volební kampaně.

 

Americký prezident údajně o schůzce nevěděl. Vyšetřovací komise Kongresu ji vyšetřuje v rámci kauzy ovlivňování prezidentských voleb Ruskem. Pokud se ukáže, že se Trumpův volební štáb skutečně snažil získat pomoc ruské vlády, může ho to stát prezidentské křeslo.

epa TN.cz
Obchodní sdělení

NIČÍTE SI NEHTY LAKOVÁNÍM?