Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 7. 9. 2017
Problém pro prezidenta

Trumpův syn přiznal schůzku s Ruskou! Chtěl kompro na Hillary

Prezident Donald Trump se synem Donaldem juniorem
Zdroj: Profimedia
Americký prezident Donald Trump se synem Donaldem juniorem

Syn amerického prezidenta Donalda Trumpa přiznal, že se loni setkal s ruskou právničkou, protože chtěl získat kompromitující informace o Hillary Clintonové. Prohlásil to před soudním výborem amerického Senátu. Schůzka ale podle něj nic nepřinesla.

Donald Trump junior připustil, že se v červnu 2016 sešel s ruskou právničkou Nataljí Veselnickou, která je podle médií napojena na Kreml. Chtěl získat kompromitující materiály o prezidentské kandidátce Hillary Clintonové, která kandidovala proti jeho otci.

 

Na schůzce ale Trumpův syn údajně žádné kompro nezískal a zároveň odmítl, že by se dohodnul na ovlivnění amerických prezidentských voleb. Uvedl to americký deník The New York Times a zároveň citoval připravené prohlášení.

 

Trump junior vypovídal před soudním výborem amerického Senátu. To se koná za zavřenými dveřmi, má trvat několik hodin. Senátoři pak prezidentovu synovi kladli dotazy.

 

 

Informace o tom, že se Trumpův syn setkal s ruskou právničkou, vyšly poprvé najevo na začátku července. V médiích se objevil i důkaz - email, který si mladší Donald vyměnil s organizátorem schůzky. Na ní byl přítomen i Trumpův zeť Jared Kushner a šéf volební kampaně.

 

Americký prezident údajně o schůzce nevěděl. Vyšetřovací komise Kongresu ji vyšetřuje v rámci kauzy ovlivňování prezidentských voleb Ruskem. Pokud se ukáže, že se Trumpův volební štáb skutečně snažil získat pomoc ruské vlády, může ho to stát prezidentské křeslo.

epa TN.cz