Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 14. 3. 2017
horká krev

Turci zuří a hrozí koncem Evropy. Vypustíme uprchlíky, vyhrožují

Zdroj: TV Nova

Diplomatická roztržka mezi Tureckem a Nizozemskem nabírá na obrátkách. Turecko hrozí celé Evropě, že vypoví klíčovou migrační dohodu, díky které se minulý rok podařilo zásadně snížit počet uprchlíků mířících do Evropy. Turecký prezident navíc Nizozemce obvinil z masakru Bosňanů ve Srebrenici. Nizozemský premiér jeho nařčení označil za falšování dějin.

Turci se zlobí - demonstrují před nizozemskou ambasádou v Istanbulu. Turečtí představitelé na Evropu opět vytáhli svou klíčovou roli v uprchlické krizi - připomínají Evropě jejich klíčovou roli v uprchlické krizi. "Dodrželi jsme naše sliby, Evropská unie ne. Proto dohoda skončila," prohlásil místopředseda turecké vlády Numan Kurtulmus.

 

Ankara ale za migrační dohodu inkasuje od Evropské unie miliony eur ročně. Turecko už zmrazilo vztahy Haagem- zakázalo návrat nizozemského velvyslance do země a odmítá i pouhý přelet letadel s nizozemskými diplomaty ve svém vzdušném prostoru. Nizozemsko kroky Turecka považuje za prapodivné a omlouvat se nehodlá.

 

 

Turci zuří. "Nebude to Turecko, kterému to ublíží. Budeme chránit svá práva a čest. Z rasismu, fašismu a protiimigračních nálad nevzejde nic dobrého. Evropa směřuje k zániku," pustil se nejen do Nizozemců vicepremiér Kurtulmus.

 

 

Jenže přesně z těchto důvodů nizozemský premiér před parlamentními volbami nepovolil tureckým ministrům propagovat turecké referendum ve své zemi. Mělo posílit už tak autoritativní režim prezidenta Erdogana. Nizozemsko naopak čeká omluvu od Turecka kvůli nadávkám do nacistů.

 

Sankcemi, výhrůžkami o vypovězení migrační dohody ale Ankara protiimigrační atmosféru v Nizozemsku naopak posiluje. Ultrapravicová strana Geerta Wilderse podle průzkumů sahá po prvenství ve středečních volbách.

tn.cz / gar

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

14.3. | 23:00 Vojta Také
17
Stačí se podívat do dějin. Turci dělali problémy stále a dělají je opět. Chtělo ...
15.3. | 07:39 jarhonl
1
Ibo, každou chvíli si vzpomenu, co jsi mi řekl v Německu, když jsem tam ...
15.3. | 13:09 rundlik
2
Náhlasit nevhodný komentář
Za tohle vše může madam Merkelová,která do Evropy tyhle "inženýry a doktory" pozvala.Bylo to od ní velmi nezodpovědné a doplatíme na to.Podobně jako diktát EU o držení zbraní...Holýma rukama se islamistům neubráníme.Pokud ve Francii zvítězí Le Penová,bude načase z téhle organizace ...
15.3. | 10:49 Benito Juarez
4
Náhlasit nevhodný komentář
Erdogan je mazaný a myslím si, že díky této akci vyhrál referendum.
15.3. | 10:19 pechastk
6
Náhlasit nevhodný komentář
Falšování dějin zde máme od naši sametové revoluci.
15.3. | 10:05 josefvyskoc
7
Náhlasit nevhodný komentář
evropane maji posledni sanci se zachranit...zacit volit rozumne patrioty hajicich nase civilizacni hodnoty a nasi cest ( deviantni,dusevne nemocni "slunickari" takove lidi nazyvaji populisty )...v tuto chvili neni jine, nez vojenske reseni uzavreni hranic a embargo vuci vsem islamskym ...
15.3. | 09:56 josefvyskoc
8
Náhlasit nevhodný komentář
ta pakaz v bruselu nas privede k obcanske valce...tahle parta starejch uchylu by mela v parku krmit vrabce (a báby bejt u plotny) a ne takto hazardovat s zivoty pul miliardy lidi a jeste za to brat statisice eur !!!...
15.3. | 07:39 jarhonl
1
Náhlasit nevhodný komentář
Ibo, každou chvíli si vzpomenu, co jsi mi řekl v Německu, když jsem tam pracovala.Budeš kamarádit s turkem, budeš se mít dobře, postavíš se proti nebo ublížíš - utíkej a boj se, že si tě najde.
15.3. | 00:31 yjy
8
Náhlasit nevhodný komentář
Veškerá zvěrstva jako genocidu a holokaust vymysleli křesťanisté, katolícisté obzvlášť.. Turci je při genocidě Arménú doplnili o plynové komory.. Zločin přijetí muslimistů do NATO by měl být nepromlčitelný..
14.3. | 23:00 Vojta Také
17
Náhlasit nevhodný komentář
Stačí se podívat do dějin. Turci dělali problémy stále a dělají je opět. Chtělo by to přes držku.
14.3. | 22:57 karl-z-bahnhofu
9
Náhlasit nevhodný komentář
Je na čase začít střílet ostrou municí. A ty s *r*r*ačky ještě rády naběhnou zpět do Cařihradu !