Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 16. 4. 2017
referendum

Turecko hlasuje o budoucnosti. Při násilnostech zemřeli tři lidé

Turci demonstrující před nizozemským velvyslanectvím v Istanbulu
Zdroj: ČTK/AP

Turecku, kde se hlasuje v referendu o zásadní ústavní změně, od sobotního večera zemřeli při násilnostech tři lidé.

Agentura Anadolu oznámila, že dva z nich přišli o život při rodinné hádce. Další při útoku členů Strany kurdských pracujících (PKK) na východě země.

 

V provincii Van napadli ozbrojenci vůz, který patřil organizátorům kampaně vládní Strany spravedlnosti a rozvoje (AKP). Útočníci byli vybaveni zbraněmi s dlouhou hlavní a začali střílet na auto s oblastním vůdcem AKP Ibrahimem Vanlim. O život přišel Vanliho synovec, který byl strážce a jel za kolonou. Po vinících se pátrá.

 

 

Dnes byl také ohlášen incident z jihovýchodní provincie Diyarbakir. Na dvoře vesnické školy, kde se hlasovalo, byli lidé svědky hádky mezi dvěma rodinami. Podle agentury Dogan byly příčinou "odlišné politické názory". Do incidentu je zapletený syn starosty vesnice Mehmet Yildiz, který byl stejně jako jeho bratr zatčen. Při hádce se střílelo a dva lidé zemřeli.

 

V Turecku se dnes hlasuje o navržených změnách ústavy, které mají zásadním způsobem rozšířit pravomoci prezidenta. Země je ale názorově rozdělená a očekává se velmi těsný výsledek se slabou převahou hlasů pro reformu.

ČTK

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

16.4. | 15:55 gejbler
7
Budoucí generace se bude divit, že jsme jen přihlíželi tomu jak končí ...
16.4. | 22:21 Tomáš Jelínek
0
Heil Erdo!
16.4. | 22:21 Tomáš Jelínek
0
Náhlasit nevhodný komentář
Heil Erdo!
16.4. | 19:46 alllik46
3
Náhlasit nevhodný komentář
je to cesta zpět, ještě uvidí, co tam ten diktátor způsobí, už je tam spousta žen, které žijí moderně, bez hábitů a šátků a on je donutí a inteligenci skřípne
16.4. | 17:45 reypal
5
Náhlasit nevhodný komentář
A můžete dát medajli těm,co zasvinili EU turky.
16.4. | 17:35 overal
5
Náhlasit nevhodný komentář
Jestli Endorgan zvítězí, tak tu máme nového Hitlera za humny! Jsem si jistý, že se Endorgan prohlásí za vítěze i když prohraje! Potom budeme s láskou vzpomínat i na Hitlera, protože kombinace hloupého agresivního diktátora s hloupým agresivním islámem je katastrofální!!
16.4. | 15:55 gejbler
7
Náhlasit nevhodný komentář
Budoucí generace se bude divit, že jsme jen přihlíželi tomu jak končí demokracie a že jsme nezabráníli zničení evropy.