Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 1.12. 2017 12:59
Noční záchrana

Drama na Sněžce: Horská služba zachránila v těžkém terénu dva lidi

Zdroj: TV Nova

Dvojice českých turistů se ve čtvrtek odpoledne ztratila při výletě na běžkách ze Špindlerova Mlýna. Lyžaři se ztratili u Růžové Hory, kde sešli z cesty. Pomoc si přivolali sami, pátrali po nich horští záchranáři i policisté.

"O všem jsme se dozvěděli asi v 15:45 od záchranky, muži totiž volali na linku 112. Do terénu vyrazili kolegové z Pece pod Sněžkou, do pátrání se zapojili i policisté," řekl TN.cz v pátek dopoledne náčelník krkonošské horské služby Pavel Jirsa.

 

Záchranář doplnil, že dvojice mladíků ve věku kolem pětadvaceti sešla z cesty směrem k Pomezním boudám. Horským záchranářům, kterých do terénu vyrazilo deset, se později podařilo najít místo, kde muži zabloudili a vydali se po jejich stopách.

 

"Když nám došlo, že turisté míří do Jeleního Dolu, dali jsme vědět policistům, kteří jim vyrazili naproti z druhé strany a kolem 18. hodiny je objevili," doplnil Jirsa.


 

Oba běžkaři jsou podle Jirsy v pořádku, ale byli u konce sil. Museli se totiž brodit hlubokým sněhem a místy přelézat přes stromy, které nedávno poslal k zemi orkán Herwart.

pez TN.cz
Reklama