Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 22.8. 2017 15:32
Zavřená v transitním prostoru

Turistka po odbavení ztratila doklady, uvízla v Burgasu na letišti

Zdroj: TV Markíza

Velkou část dovolené strávila čekáním v transitním prostoru letiště v Burgasu slovenská turistka, která po odbavení na letišti v Košicích ztratila občanský průkaz. Bez dokladu ji nemohou vpustit do země, konzulát jí nový doklad vystavit nemůže a tak musí žena čekat, až přiletí další letadlo s Košic s jejím cestovním pasem.

Jednačtyřicetiletá žena odletěla v neděli v noci se svou dcerou na dovolenou do Bulharska. Na letišti v Košicích prošla bezpečnostní kontrolou, při které ukazovala i doklad totožnosti, občanský průkaz. Když ale letadlo z Košic přistálo na letišti v bulharském Burgasu, žena u pasové kontroly zjistila, že už občanský průkaz nemá.

 

"V 1:10 mně zvonil telefon a volali mi, že je problém. Naše klientka je bohužel v zóně na letišti před pasovou kontrolou. V osmadvacetileté historii společnosti se mi to ještě nestalo," řekl televizi Markíza majitel cestovní kanceláře Jozef Oros.

 

Cestovní kancelář se spojila s letištěm v Košicích. Zaměstnanci sice po ztracené občance intenzivně pátrali, doklad ale nikde nenašli. "Po pasové kontrole, na záchodech, v odletové hale, na ploše," vyjmenovává majitel cestovky, kde všude v Košicích zaměstnanci hledali.

 

 

"Nevím, co na to říct. Myslela jsem si, že mně se nic takového nemůže stát, ale stalo se," smutní žena, která občanský průkaz ztratila. Ta si musí připadat jako filmový hrdina, kterého ve filmu Terminál ztvárnil oblíbený herec Tom Hanks.

 

Slovenský konzulát v Burgasu nemůže ženě pomoci. Sice vydává náhradní doklady, ty se dají využít jen k návratu z Bulharska domů. Žena ale nikdy na bulharské území nevstoupila a doklad se ke vstupu do země použít nedá. Projít kontrolou nejde ani s řidičským průkazem, byť jej žena má u sebe.

 

 

Konzulát jí tak doporučil, aby se s cestovkou domluvila na návratu na Slovensko, nebo aby počkala na náhradní doklad. Žena se rozhodla čekat. Cestovní kancelář vyzvedla u ní doma cestovní pas. Jenže v pondělí žádná linka mezi Košicemi a Burgasem nelétá.

 

Nešťastná Slovenka tak musí na pas čekat do úterního večera, kdy přiletí další letadlo z Košic i s jejím pasem. "Každý mi pomáhá, je to moje vina, že jsem ho ztratila," dodala pro Markízu nešťastná žena.

vbo TN.cz