Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 12.10. 2015 21:47
Zabíjela novorozence

Děti škrtila, jedno udusila v pytli od granulí! 24 let pro bestii!

Zdroj: TV Nova

Brněnský krajský soud dnes poslal na 24 let do vězení pětadvacetiletou ženu z Dolních Dunajovic na Břeclavsku za vraždu jejich tří novorozených dětí.

 Motivem prý bylo, že její partner nechtěl mít děti a ona se bála toho, že jej ztratí, pokud bude těhotná. Ostatky svých dětí po vraždách ukryla v rodinném domě přítele, kde je v únoru našli kriminalisté. Žena se k činu přiznala. Podle psychiatrů a psychologů si byla dobře vědoma důsledků svého jednání.


Rozsudek není pravomocný. Žena se proti němu může odvolat k Vrchnímu soudu v Olomouci. Potrestána byla za trojnásobnou vraždu, přičemž trest 24 let vězení je trest výjimečný. "Zvažovali jsme i doživotí, ale k vynesení takovéhoto trestu nejsou v tomto případě podmínky," řekl soudce Pavel Göth. Připomněl, že žena vražd lituje a pomáhala policii s objasňováním případu.


Státní zástupkyně Zuzana Zámoravcová žádala pro matku zavražděných dětí 25 let vězení. Verdikt považuje za přiměřený. Obhájce obžalované Pavel Bičan žádal trest do 20 let vězení.


Soudce zdůraznil, že matka v "iracionálním strachu (z možné ztráty partnera) zcela potlačila svůj mateřský pud". Psycholožka Beata Nour Mohammadiová dnes popsala obžalovanou jako člověka s nevyzrálou a nezodpovědnou osobností a sklony k sobectví.


Obžalovaná měla kdysi manžela a dvě děti, přičemž jejich okolí je popisovalo jako harmonickou rodinu. Pak si ale našla nového partnera a přestěhovala se k němu. Řekl jí, že děti mít nechce, a ona mu tvrdila, že děti mít nemůže. Chtěla mu prý vyhovět, proto svá těhotenství tajila. Odůvodňovala je svými zdravotními problémy provázenými tzv. zavodněním těla.


"Nedokážu si vysvětlit, proč jsem to udělala. Vím, že jsou babyboxy, jednala jsem ve stresu," řekla obžalovaná soudu.


První dítě porodila v domě přítele, v němž se podle policie vyráběl pervitin, na podzim 2012. Na svět přivedla holčičku. Soudu obžalovaná řekla, že ji uškrtila košilkou, zabalila do deky, tu dala do batohu, který uložila na půdě domu.


O rok později porodila obžalovaná chlapečka. Uškrtila jej, jak řekla, tkaničkou od bot. Ostatky zabalila do prostěradla, dala do batohu a opět odložila na půdě.


Podívejte se na reportáž z průběhu soudu:


Třetí dítě porodila letos v únoru. Narodil se chlapeček, kterého udusila v pytli od granulí pro psy. Po porodu měla zdravotní problémy, přítel jí přivolal lékaře ze záchranné služby, který na místě zjistil, že žena rodila. Nenašel dítě, a tak přivolal policii. Policisté pak našli v domě ostatky novorozeňat.

tn.cz / ČTK

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

12.10. | 12:27 Miroslav Hanko
20
Tak co, jak se vám to čte odpurci trestu smrti.Dal bych vám to válení se v ...
12.10. | 16:32 Jiri s Podebrad
-3
Co to je za směšníj trest.....Ale já zapoměl,je to přeci bílá češka a ti můžou ...
13.10. | 09:18 Anna Malatova
4
Náhlasit nevhodný komentář
Strasne, ale ja bych poslala do vazby i jejiho pritele - musel to vedet...
13.10. | 08:44 Denisa Procházková
1
Náhlasit nevhodný komentář
Mrcha jedna zajimave jak zabije naka cupka deti tak ma nejakou poruchu taky trpim poruchou a depresema a vzivote bych svym detem neublizila
12.10. | 23:54 stupurak10
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Jiri s Poděbrad-Já zapomněl že z kofol jsou všichni inženýři od malička ale jinak pověsit ji když trest tak pro všechny stejný
12.10. | 16:32 Jiri s Podebrad
-3
Náhlasit nevhodný komentář
Co to je za směšníj trest.....Ale já zapoměl,je to přeci bílá češka a ti můžou přeci všechno i když se dušujou že bílí tohle nedělají .....To říkám pořád...Nejhorší národ co znám
12.10. | 14:58 Adam Bertoldi
14
Náhlasit nevhodný komentář
já bych jí dal trest smrti za to všechno ona si nezaslouží vůbec žít
12.10. | 12:27 Miroslav Hanko
20
Náhlasit nevhodný komentář
Tak co, jak se vám to čte odpurci trestu smrti.Dal bych vám to válení se v lochu proplatit.