Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 12.10. 2015 21:47
Zabíjela novorozence

Děti škrtila, jedno udusila v pytli od granulí! 24 let pro bestii!

Zdroj: TV Nova

Brněnský krajský soud dnes poslal na 24 let do vězení pětadvacetiletou ženu z Dolních Dunajovic na Břeclavsku za vraždu jejich tří novorozených dětí.

 Motivem prý bylo, že její partner nechtěl mít děti a ona se bála toho, že jej ztratí, pokud bude těhotná. Ostatky svých dětí po vraždách ukryla v rodinném domě přítele, kde je v únoru našli kriminalisté. Žena se k činu přiznala. Podle psychiatrů a psychologů si byla dobře vědoma důsledků svého jednání.


Rozsudek není pravomocný. Žena se proti němu může odvolat k Vrchnímu soudu v Olomouci. Potrestána byla za trojnásobnou vraždu, přičemž trest 24 let vězení je trest výjimečný. "Zvažovali jsme i doživotí, ale k vynesení takovéhoto trestu nejsou v tomto případě podmínky," řekl soudce Pavel Göth. Připomněl, že žena vražd lituje a pomáhala policii s objasňováním případu.


Státní zástupkyně Zuzana Zámoravcová žádala pro matku zavražděných dětí 25 let vězení. Verdikt považuje za přiměřený. Obhájce obžalované Pavel Bičan žádal trest do 20 let vězení.


Soudce zdůraznil, že matka v "iracionálním strachu (z možné ztráty partnera) zcela potlačila svůj mateřský pud". Psycholožka Beata Nour Mohammadiová dnes popsala obžalovanou jako člověka s nevyzrálou a nezodpovědnou osobností a sklony k sobectví.


Obžalovaná měla kdysi manžela a dvě děti, přičemž jejich okolí je popisovalo jako harmonickou rodinu. Pak si ale našla nového partnera a přestěhovala se k němu. Řekl jí, že děti mít nechce, a ona mu tvrdila, že děti mít nemůže. Chtěla mu prý vyhovět, proto svá těhotenství tajila. Odůvodňovala je svými zdravotními problémy provázenými tzv. zavodněním těla.


"Nedokážu si vysvětlit, proč jsem to udělala. Vím, že jsou babyboxy, jednala jsem ve stresu," řekla obžalovaná soudu.


První dítě porodila v domě přítele, v němž se podle policie vyráběl pervitin, na podzim 2012. Na svět přivedla holčičku. Soudu obžalovaná řekla, že ji uškrtila košilkou, zabalila do deky, tu dala do batohu, který uložila na půdě domu.


O rok později porodila obžalovaná chlapečka. Uškrtila jej, jak řekla, tkaničkou od bot. Ostatky zabalila do prostěradla, dala do batohu a opět odložila na půdě.


Podívejte se na reportáž z průběhu soudu:


Třetí dítě porodila letos v únoru. Narodil se chlapeček, kterého udusila v pytli od granulí pro psy. Po porodu měla zdravotní problémy, přítel jí přivolal lékaře ze záchranné služby, který na místě zjistil, že žena rodila. Nenašel dítě, a tak přivolal policii. Policisté pak našli v domě ostatky novorozeňat.

tn.cz / ČTK