Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 6. 7. 2017
summit g20

Tvrdý zásah: Demonstrace Vítejte v pekle se v Hamburku zvrhla

Protesty v Hamburku G20
Zdroj: ČTK

Ve střety s policií se ve čtvrtek vpodvečer v Hamburku velmi rychle zvrhla demonstrace s názvem Vítejte v pekle, která byla namířená proti pátečnímu a sobotním summitu předních světových ekonomik (G20). Vzduchem létaly lahve a další předměty, policie nasadila vodní děla a pepřový sprej, na místo byli povoláni zdravotníci.

Demonstranti se u hamburského přístavu začali scházet po 16. hodině a k pochodu městem se zhruba 12.000 lidí v klidu vydalo o tři hodiny později. Už po několika minutách je ale zastavila policie, která svůj krok na twitteru zdůvodnila tím, že asi tisícovka osob měla zakrytý obličej, což není dovoleno.

 

Několik desítek minut byl průvod zablokovaný, pak propukly srážky. Policisté se snažili oddělit část demonstrantů, která se nazývá černý blok, a ostatním chtěli umožnit pokračovat v pochodu. Na twitteru policie uvedla, že její příslušníky demonstranti napadli. Na hamburského policejního mluvčího Tima Zilla se podle policejní zprávy protestující vrhli v okamžiku, kdy poskytoval novinářům rozhovor.

 

Demonstranti, s nimiž mluvila televize N24, takový výklad odmítají a tvrdí, že vše vyprovokovala policie. Pořadatel nakonec demonstraci ukončil.

 

Při násilnostech bylo zraněno 76 policistů, většinou lehce, a nejméně dva demonstranti. Policie zadržela minimálně pět lidí.

 

 

Čtvrteční protest byl předem považován za zatěžkávací zkoušku policie, protože se ho podle německých úřadů mělo zúčastnit až 8000 k výtržnostem připravených levicových radikálů.

 

Reportáž TV Nova o summitu G2 můžete sledovat zde:

tn.cz / ČTK

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

6.7. | 22:22 wp2t
25
Jo woe bělouše to woni seřezat uměj. Ale afričánci sou beztresní bo přeplavali ...
6.7. | 23:01 pe do
1
Tihle levicoví aktivisté jsou sami cesta do pekel, hlavně ta "lidská ...
7.7. | 08:19 andrewandrew
5
Náhlasit nevhodný komentář
76 zraněných policistů a 2 demonstranti?
7.7. | 06:18 Tomáš Smolík
9
Náhlasit nevhodný komentář
Máte si vzít zbraně , pitomci.
7.7. | 00:01 wp2t
6
Náhlasit nevhodný komentář
2 pe Současná doba je divná. Levicový aktivisti teď pracují pro levicové vlády celé Unie - vyvolávají nepokoje, které vedou k chtěným a připravovaným zásahům či zákazům. Uvidíme co se vyvine z tohoto, ale zatím mi to nedává smysl.
6.7. | 23:01 pe do
1
Náhlasit nevhodný komentář
Tihle levicoví aktivisté jsou sami cesta do pekel, hlavně ta "lidská práva".....
6.7. | 22:32 Adam Faltys
15
Náhlasit nevhodný komentář
a ted Němcům preju aby jím tam udělaly Černoši z německa kulničku na dříví a aby se fízlové posraly strachy a by si nevěděly rady :-) on jím to i sám Velkej sULTÁN erdogan spočítá to se nebojím :-)
6.7. | 22:22 wp2t
25
Náhlasit nevhodný komentář
Jo woe bělouše to woni seřezat uměj. Ale afričánci sou beztresní bo přeplavali moře.