Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 18. 9. 2016
zvířecí architektura

Tyhle domy jsou jako stvořené pro milovníky zvířat! GALERIE

Domy ve tvaru zvířat
Zdroj: Profimedia

Fantazie architektů nemají meze. Důkazem jsou tyto domy. Každý je jinak velký a slouží i různým účelům, jedno však mají společné – zvířecí vzhled.

Domy ve tvaru zvířátek slouží jako hotely, kostely, observatoře, kanceláře nebo i pro rodinné bydlení. V městečku Burscough na západě Anglie můžete například navštívit ptačí observatoř, jejíž vchod vypadá jako velký dřevěný pták. V Německu si zase děti užívají chození do školky, která vypadá jako velká hlava kočky.

 

17

GALERIE: Domy ve tvaru zvířat

Zdroj: Profimedia

Domy ve tvaru zvířat - 2

Hodnocení:

 

Dát průchod fantazii se nebojí ani v Indii. V indickém Hyderabadu stojí totiž administrativní budova ve tvaru ryby. V Australském Jabiru je pro změnu budova, u které na první pohled nepoznáte, že má zvířecí tvar. Až letecký pohled prozradí, že hotel je vystavěn ve tvaru krokodýla. Na Novém Zélandu zase postavili informační centrum a veřejné toalety ve tvaru psa.

 

 

A u psů ještě chvilku zůstaneme. Jak jinak by měl vypadat psí hotel? Samozřejmě ani zde architekti nezklamali a v americkém Cottonwoodu postavili psí hotel ve tvaru psa. Těžko říct, zdali to ale jeho klienti dostatečně ocení.

TN.cz