Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 15. 1. 2016
lidská hloupost

Tyhle PINy používáme nejčastěji. Je mezi nimi i váš? Změňte ho!

Psaní PIN kódu
Zdroj: Jindřich Kodíček
Ilustrační foto

Zabezpečit si pořádně bankovní účet by mělo být prioritou každého, kdo si váží peněz. A silný PIN kód je první obranou proti zlodějům. Nad bezpečím ale často zvítězí pohodlnost a lidé si volí takové heslo, které by uhádlo i malé dítě.

Člověk je neuvěřitelně vynalézavý tvor, při určování PIN kódu k platební kartě to ale očividně neplatí. Jasně to vyplývá z analýzy společnosti Data Genetics, která pracovala s databází asi 3,4 milionů PINů, které unikly na internet.

 

Nejčastěji lidé volí naprosto pošetilou kombinaci čísel 1234, podle výsledků ji používá každý desátý člověk. Hloupost lidí ale potvrzuje i druhá a třetí nejčastější kombinace. Posuďte sami:

 

Nejčastější PIN kódy - 2
Zdroj: Data Genetics Nejčastější PIN kódy

 

Lidé jsou obvykle líní zapamatovat si obtížnější číselnou kombinaci, a proto si vyberou raději takovou, kterou na klávesnici snadno napíšou. Často tak volí čísla v jedné řadě, případně v jednom sloupci. Pokud jste svůj PIN kód v první tabulce našli, rychle ho změňte. V případě, že ztratíte platební kartu, bude pro nálezce velmi jednoduché vybílit vám účet.

 

 

Společnost ale zveřejnila i data z druhého konce tabulky, tedy PINy, které lidé používají nejméně. Jedná se o číselné řady, které jsou špatně uhádnutelné. Nejméně častá je kombinace čísel 8068, která se mezi 3,4 milony PINů objevila jen 25krát.

Nejčastější PIN kódy - 1
Zdroj: Data Genetics Nejméně časté PIN kódy

 

mom TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

15.1. | 18:19 pichav
15
NEJLEPSI VIZITKOU MODERNIHO CECHA !!!! JE PECLIVE VYBRANY PIN !!!!! A JEHO ...
15.1. | 23:10 pichav
0
JA MEZI NE NEPARIM !!!! VLASTNE JSEM ZAPOMEL ALE CELKEM SAMOZREJMOU VEC KTEROU ...
16.1. | 16:35 Štefan Nemeth
1
Náhlasit nevhodný komentář
Proč si někdo pořizuje platební či kreditní kartu, když si neumí zapamatovat 4 čísla, když jeho/jí datum narození je delší?? Podle mne z výše uvedených důvodů by banky měli zavést minimálně hexadecimální systém. Evidentně samotná čísla 0 až 9 mají příliš málo kombinací, nebo mít 6ti ciferní.
16.1. | 09:59 truthwillprevail
4
Náhlasit nevhodný komentář
Já používám vizuální pin, nikdy ho nezapomenete, protože mozek si pamatuje tahy. Používám to všude, kde potřebuji heslo.
15.1. | 23:10 pichav
0
Náhlasit nevhodný komentář
JA MEZI NE NEPARIM !!!! VLASTNE JSEM ZAPOMEL ALE CELKEM SAMOZREJMOU VEC KTEROU NEPOPOMENOU !!!! TU KARTU A VSE K CEMU PIN JE MIT VE VOZE V TASCE SPOLU S NOTEBOOKEM !! KDE JE PAPIREK S PINEM TEZ !! PIN JE SAMOZREJME I NA FLESCE A KDYBY SE S NI NECO STALO TAK I NA JINEM MISTE !!! TAJNEM SAMOZREJME !!
15.1. | 22:44 ready21
1
Náhlasit nevhodný komentář
Asi jsem někde uprostřed. Svůj pin jsem tam nenašel. Pichav jaké máš auto?
15.1. | 20:39 suffa
4
Náhlasit nevhodný komentář
Pichav: Opět palec nahoru! !!))
15.1. | 19:20 allanaldik
11
Náhlasit nevhodný komentář
Tak to jsem rad ze nejsem mezi nima, nemam zadny ucet a je to nejlepsi.
15.1. | 18:19 pichav
15
Náhlasit nevhodný komentář
NEJLEPSI VIZITKOU MODERNIHO CECHA !!!! JE PECLIVE VYBRANY PIN !!!!! A JEHO UMISTENI NA ZNACCE NA PRANI NA SVEM DRAHEM VOZE !!!!!! VZOR --- PIN xxxxx !!!!!