Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 10.10. 2017 22:49
smutný konec

Týraná holčička (2) z Rokycanska zemřela! Pěstounka je ve vazbě

Zdroj: TV Nova

Dvouletá dívenka z Rokycanska, kterou měla týrat její pěstounka (25), zemřela v nemocnici. Smutnou zprávu v úterý oznámila policejní mluvčí. Ženu policisté zadrželi, skončila ve vazbě.

Holčičku do nemocnice odvezli záchranáři ve čtvrtek, když viděli, v jak vážném stavu se nachází, přivolali policii. Vše totiž nasvědčovalo tomu, že dívenka byla týraná.

 

"Z dosavadního vyšetřování vyplývá, že manželský pár měl od července letošního roku svěřen do pěstounské péče dvě nezletilé děti (půl roku, dva roky), přičemž ze strany 25leté pěstounky mělo docházet k týrání staršího dítěte, které vyústilo minulý čtvrtek, kdy dítě skončilo v lékařské péči," sdělila mluvčí policie Hana Kroftová.

 

 

Jakým způsobem měla žena holčičku týrat, není jasné. Policejní mluvčí odmítla případ s ohledem na to, že se jedná o teprve dvouletou holčičku, blíže komentovat.

 

Stav dívenky byl po přijetí do nemocnice ale velmi vážný, další čtyři dny bojovala o život - bohužel nevyhrála. "Včerejšího dne nezletilá holčička následkům zranění podlehla. Ve věci byla nařízena soudní pitva. Případem se nadále zabývají kriminalisté Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje," oznámila v úterý mluvčí.

lud TN.cz