Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 13. 10. 2017
úžasný projekt!

U Dubaje staví nevšední město. Bude simulovat život na Marsu!

Mars Science City - 7
Zdroj: BIG

Ve Spojených arabských emirátech vznikne projekt, který je největší simulaci pobytu na Marsu na planetě Země. Odborníci tam budou zkoušet, jak například pěstovat na červené planetě rostliny.

Projekt s názvem Mars Science City poskytne v poušti nedaleko Dubaje realistický model simulace života na povrchu rudé planety. Odborníci hledali místo, které bude podobné povrchu Marsu.

 

18

GALERIE: Mars Science City

Zdroj: BIG

Mars Science City - 1

Hodnocení:

 

Místo u Dubaje tak podle odborníků může poskytnout skutečně realistický obraz o tom, jak by život na Marsu mohl vypadat. O velkolepém projektu informoval web Business Insider.

 

Vybudování bude stát 137 milionů dolarů. Celkově má mít projekt asi 177 tisíc metrů čtverečních. Město bude mít pět rozdílně velkých a navzájem propojených kupolí, které budou tvořeny ze speciální konstrukce.

 

 

Při stavbě má být využitý nový druh průsvitné fólie, která má pohlcovat nežádoucí sluneční záření. Právě záření je jedním z nebezpečných faktorů i díky malé ochranné atmosféře Marsu. Nebude chybět ani botanická zahrada, kde se budou testovat způsoby pěstování na Marsu. Experti budou zkoušet, jak například uschovávat jídlo, vodu a vyrábět energii.

 

Nebude chybět vesmírné muzeum, jehož stěny mají být z pouštního písku, které budou vytištěny 3D tiskárnou. Ve městečku vzniknou i vzdělávací prostory, které umožní návštěvníkům se dozvědět více informací o vesmíru. Zatím však není jasné, kdy stavba začne. Pro zakázku bylo vybráno Dánské architektonické studio BIG.

ham TN.cz
Reklama