Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 21.3. 2016 12:53
Nehoda v Golčově Jeníkově

Opilý strojvedoucí smetl auto na přejezdu! 2 lidé při srážce zemřeli

Zdroj: TV Nova

U obce Golčův Jeníkov na Havlíčkobrodsku se srazil automobil s vlakem. Strojvedoucí byl opilý, nadýchal téměř dvě promile! Dvoučlenná posádka auta srážku nepřežila.

"Asi deset minut po sedmé hodině jsme dostali oznámení, že se stala nehoda na železničním přejezdu u Golčova Jeníkova," uvedla pro TN.cz policejní mluvčí Dana Čírtková.

 

Na Havlíčkobrodsku se srazil nákladní vlak s Fabií, která vjela na přejezd. Nehoda se stala na chráněném železničním přejezdu v Mírové ulici, jen kousek od náměstí v Golčově Jeníkově.

 

Strojvedoucí byl podle policie opilý, nadýchal téměř dvě promile alkoholu. Na přejezdu, který je údajně v rekonstrukci, měl zpomalit, vjel na něj však v plné rychlosti. Podle informací TV Nova srážku nepřežila dvoučlenná posádka auta.

 

 

"Zatím nemůžeme sdělit další podrobnosti, jednalo se ale zřejmě o tragickou nehodu a došlo i k úmrtí. Zatím to ale nemůžeme říci s jistotou," sdělila Čírtková.

 

Doprava v okolí nehody byla zastavena. Na trati z Havlíčkova Brodu na Kolín nejezdí vlaky, spoje byla nahrazeny autobusovou dopravou.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Fotografie z místa havárie vám nedá spát. Zachránil mě anděl! Potvrdil muž

VIDEO: Ošklivá havárie live. Reportér stál u silnice, za sekundu bojoval o život

epa TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

21.3. | 09:27 Vlasta Pražák
20
Strojvedoucí sice asi fouknul,ale jestli tam byly závory nebo světla,tak ho ...
21.3. | 08:38 lenka nováková
-15
Každý má právo rozhodnout o svém životě sám, tak to tak asi chtěl !! Když je ...
24.3. | 23:08 Simona Strakova
3
Náhlasit nevhodný komentář
Chce se mi zvas zvracet.nejdriv si zjistete fakta nez zacnete soudit.ucta k mrtvim,rodinam a nam jejich pratelum absolutne zadna,hyjenismus.dva uzasní lide,cite duse a vy tady plivete hnus.tohle je selhani lidskeho faktoru a vy resite kdo co proc?neni to pro nas lehke.......stydte se!
22.3. | 15:46 Lucie Petrová
3
Náhlasit nevhodný komentář
Pro všechny co tu píšete že za to mohl řidič auta, myslíte si, že by dobrovolně jel i když viděl vlak? Navíc nefungovali závory a výstražná světla! Řidič si tedy mohl myslet,že může jet. A pokud řidič vlaku, který byl informován, že má houkat a jet danou rychlostí to nedodržel + byl opilý.
22.3. | 14:54 nubufuso
-1
Náhlasit nevhodný komentář
To nevypada hezky co ti lidi za volantem delaji, to auto uz nedaji dohromady ani v esach!
21.3. | 17:58 bard-lidu
6
Náhlasit nevhodný komentář
Takže strojvedoucí byl z řad některého soukromého dopravce, nikoliv ČD, měl před přejezdem zpomalit na 10 km/h a houkat, protože je signalizace přejezdu mimo provoz. Jenže soukromník - ožrala, kterého nikdo nekontroluje, nezpomalil a nehoukal a v plné rychlosti nabral auto s nevinnými lidmi.
21.3. | 17:39 Soňa Hemišová
0
Náhlasit nevhodný komentář
Nikde se nepíše,že se jedná o soukromníka.Mají soukromníci na kolejích stejná pravidla jako ČD a ČD Cargo?To,že je někdo v práci pod vlivem alkoholu nebo návykových látek,za to může jen ten člověk. Na silnicích je takových lidí x krát více. Nikdo o tom nepíše a nikdo s tím nic nedělá.Škoda 2 životů.
21.3. | 17:08 viam
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Chápu ........... strojvedoucí byl nalitý, ale co dělalo auto na chráněném přejezdu? Nikoho neodsuzuji, jen je to divné ...... a málo informací. Škoda lidských životů.
21.3. | 16:30 rexrothak
-3
Náhlasit nevhodný komentář
Musím se zeptat kamaráda co dělá u dráhy jestli u posunu vagonů,kdy předepsaná max.rychlost je 10km/hod nemá ještě poskakovat aspoň jeden maník.Já mám pořád zafixovaný,že jsem u takových souprav na vlečkovém nádraží viděl běhat víc lidí.
21.3. | 15:43 zzz92
7
Náhlasit nevhodný komentář
Jinak to, že je přejezd mimo provoz bylo na ČD již v tu dobu nahlášeno, proto o tom všechny vlaky i tento strojvedoucí už věděl, takže o tom, že za to bude potrestán ještě někdo jiný silně pochybuji.
21.3. | 15:41 zzz92
10
Náhlasit nevhodný komentář
Byli to mladí a hodní lidé, kteří stavěli domeček a chystali se založit rodinu. A nezaslouží si, aby tady o nich kolovaly tyto nesmysly. Pan strojvedoucí byl v práci ožralý a porušil nařízení o rychlosti a houkání a tato nedbalost způsobila, že jsou dva lidé mrtví.
21.3. | 15:39 zzz92
9
Náhlasit nevhodný komentář
Výstražné nefungovalo, vlak měl jet 10km/h a houkat...jel plnou rychlostí a nehoukal a strojvedoucí nereagoval, řidič se podle svědků rozhlédl, bohužel je za přejezdem zatáčka a tam těžko mohl vidět, kdyby slyšel houkání vlaku, určitě by tam nevjel.