Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 31.7. 2017 21:55
Milionová škoda

U Jičína hořely statek a pole, zapálil je žhář! Hasilo i letadlo

Zdroj: TV Nova

Jičínští hasiči bojují s rozsáhlým požárem statku a přilehlého pole na Jičínsku. Vyhlásili 2. stupeň požárního poplachu a k hašení povolali dokonce i letadlo. Požár má zřejmě na svědomí žhář, policisté už podezřelého muže zadrželi.

Podle mluvčího královéhradeckých hasičů Ondřeje Sezimy hoří v obci Podhradí u Jičína, hořet začal statek, konkrétně budova, ve které bylo uskladněné seno, a také přilehlé pole. K jeho hašení přivolali hasiči i letadlo.

 

"Požár byl nahlášený před 18. hodinou s tím, že jde o požár dvou skladovacích hal, jedna hala shořela celá, druhá hala hoří tak z jedné třetiny, k hašení nasadili hasiči vodní proudy," řekl ve čtvrt na osm TN.cz mluvčí hasičů Ondřej Sezima.

 

Požár pole se hasičům okolo 19. hodiny podařilo zlikvidovat. "Shořelo asi půl hektaru. Hašení probíhalo i pomocí letadla, pak členové zemědělského družstva pole oborali, aby se oheň nemohl šířit," dodal mluvčí hasičů Sezima.

 

 

Prozradil také, že požár má zřejmě na svědomí žhář. Že pracuje s touto variantou potvrdila policejní mluvčí Iva Kormošová. "Mohu potvrdit, že jsme zadrželi muže podezřelého ze žhářství. Nyní je v cele a čeká na výslech," uvedl Kormošová.

 

S požárem bojovaly dvě jednotky profesionálních a osm jednotek dobrovolných hasičů. Podle policie způsobil oheň škodu ve výši přibližně jednoho milionu korun.

 

Velký požár zasáhl také Benešovsko, více v reportáži Televizních novin:


 

vbo TN.cz