Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 11.1. 2018 12:54
Hromadná nehoda

U Kaplice se srazilo 5 aut, 1 mrtvý! Silnice do Rakouska byla zavřená

Zdroj: TV Nova

Jeden člověk zemřel po hromadné nehodě 5 aut na silnici I/3 u jihočeské Kaplice. Šest lidí bylo zraněno. Silnice I. třídy z Českých Budějovic do rakouského Lince byla celé dopoledne uzavřena. Na místě se tvoří kilometrové kolony.

K nehodě došlo krátce před 6. hodinou ráno mezi Kaplicí a osadou Kaplice-nádraží. Srazilo se pět aut značek BMW, opel, volvo, ford a renault.

 

Podle mluvčího jihočeských policistů Jiřího Matznera volvo přejelo do protisměru, jestli šlo o nebezpečné předjíždění, mikrospánek nebo zdravotní obtíže řidiče, určí až vyšetřování.

 

"Jelikož byla nehoda ohlášena jako nehoda více osobních aut a zároveň nehoda s nutností vyproštění zraněných osob, byli k nehodě vysláni jak profesionální hasiči z nejbližší stanice Kaplice, tak také profesionální jednotka ze stanice Český Krumlov," uvedla mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů. Na místo vyrazili i dobrovolní hasiči z nedalekého Velešína.

 

"Hasiči na místě zjistili, že se jedná o střet pěti osobních aut, ve kterých cestovalo celkem 10 osob. Následky nehody bohužel jeden z cestujících nepřežil," dodala mluvčí hasičů Matějů. Podle policie šlo o řidiče kabrioletu značky Volvo.

 

13

GALERIE: Nehoda u Kaplice

Zdroj: HZS Jihočeského kraje

Nehoda u Kaplice - 2

Hodnocení:

 

Jednoho ze zraněných museli ze zdemolovaného vraku hasiči vystříhat. Na místo letěl i vrtulník jihočeské záchranky, kvůli mlze se ale musel vrátit. Podle hasičů v pěti havarovaných vozech cestovalo celkem 10 řidičů. Šest z nich museli ošetřit záchranáři.

 

 

Silnice I/3 byla u Kaplice uzavřena. Na místě se tvořily dlouhé kolony. Kamiony, které tah z Českých Budějovic do Rakouska hojně využívají, se neměly kde otočit. Policie odkláněla dopravu přes Žďár a Pořešín a nákladní vozidla přes Český Krumlov.

 

Řidič volva, který při nehodě zahynul, je od začátku roku druhou obětí dopravních nehod v Jihočeském kraji.
 

vbo TN.cz