Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 7.10. 2017 21:12
Jeden zadržený

U muzea v Londýně najelo auto do chodců. Jedenáct zraněných

Zdroj: TV Nova

Londýnská Metropolitní policie zasahovala v sobotu odpoledne před známým Přírodopisným muzeem ve čtvrti Kensington a Chelsea. Před muzeem, které každoročně navštíví 3 miliony turistů, najelo auto do lidí. Záchranáři ošetřili 11 zraněných. Podle policie šlo o nehodu nikoliv útok.

"Zasahujeme na ulici Exhibition Road v jižním Kesingtonu. Několik lidí bylo zraněno. Jeden muž byl zadržen," potvrdila Metropolitní policie na twitteru.

 

Svědci listu Daily Mirror řekli, že to vypadalo, že auto do lidí najelo schválně. Na místě zasahují záchranáři. Na twitteru se objevila fotografie zadrženého řidiče vozu.
 

 

Podle deníku The Telegraph muž řídil černý vůz značky Toyota Prius s označením taxislužby.

 

Policie uzavřela také přilehlé stanice metra South Kensington a Sloane Square na linkách District a Circle. Přesto uvedla, že případ nevyšetřuje jako teroristický útok. "Je to dopravní nehoda," uvedli policisté na twitteru.

 

"Ošetřili jsme jedenáct pacientů, většinou s poraněním nohou nebo hlavy. Devět jsme převezli do nemocnice," uvedl náměstek ředitele londýnské záchranky Peter McKenna.

 

"Před muzeem došlo k vážnému incidentu. Spolupracujeme s Metropolitní policií, abychom vám mohli poskytnout další informace," informovalo na twitteru muzeum. To je podle svědků zavřené a návštěvníci jsou pouštěni ven bočními vchody.

 

Zadržení řidiče:

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Útok v Las Vegas: Ženu zachránila před smrtí jediná věc, kterou u sebe nosíme všichni! FOTO

MAPA SMRTI: V těchto zemích Evropy je teď největší hrozba terorismu! Mají se Češi bát?

vbo TN.cz