Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 11. 6. 2017
Na policistu s kladivem

U Notre-Dame útočil 'umírněný doktorand'. Obvinili ho z terorismu

Útok v Paříži
Zdroj: ČTK, Twitter
Turisté v katedrále museli policistům ukázat ruce, až pak je pustili

Úterní útok před pařížskou katedrálou Notre-Dame, při němž čtyřicetiletý rodák z Alžírska Faríd Ikkan napadl kladivem policistu, hodnotí bezpečnostní služby jako terorismus. Uvedla to dnes agentura DPA. V sobotu byl Ikkan oficiálně obviněn před soudem z pokusu o vraždu a spolčování se s teroristy.

Francouzské úřady si zpočátku nebyly jisté motivem útočníka, který vystudoval ve Švédsku žurnalistiku a ve Francii si dělal doktorát. Ikkanovi známí a příbuzní ho popisovali jako liberála, který s islámským extremismem nesouhlasil. Proto Alžířan ani nebyl v hledáčku tajných služeb, které se zaměřují na radikální projevy.

 

Ikkan, který byl po útoku hospitalizován poté, co ho postřelil strážníkův kolega, se v sobotu poprvé objevil před soudem, kde si vyslechl obvinění. Podle prokurátora Françoise Molinse jednal Ikkan pod vlivem propagandy teroristické organizace Islámský stát (IS). Pařížská prokuratura ho popsala jako intelektuála, který byl úspěšný ve své profesi. Mezi džihádisty byl prý nováčkem s atypickým profilem.

 

Ikkan podle Molinse vyšetřovatelům řekl, že se radikalizoval během posledních deseti měsíců. V počítači v jeho domě u Paříže vyšetřovatelé našli mimo jiné manuál pro "osamělé vlky" vydaný Islámským státem, záběry z nedávných teroristických útoků v Londýně, videonahrávky oslavující dřívější teroristické útoky v Paříži a Bruselu a videozáznam, na němž Ikkan vyjadřuje podporu Islámskému státu.

 

 

Tento vzkaz se Ikkan pokusil v předvečer útoku zveřejnit na sociálních sítích, ale nepodařilo se mu to, napsal zpravodajský server BBC News. Žádné doklady o kontaktu Ikkana s extremisty v Iráku či Sýrii ale objeveny nebyly.

 

Podívejte se, jak to před Notre-Dame vypadalo:

epa tn.cz / ČTK

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

11.6. | 09:33 bard-lidu
8
To kladivo je dost neohrabaná zbraň, horší by byly hřebíky v tlakovém hrnci. ...
11.6. | 21:10 Milos Trasimi
-1
Bacha na Trnovce.Barták mel přesně ty same kecy než začal s ocasem v ruce ...
11.6. | 21:18 Radek Trnovec
1
Náhlasit nevhodný komentář
No teda Trasimi, opět​ žasnu nad komentářem ;-) Dobrý ty jsi :-D Jde vidět že to máš v hlavě v pořádku :-D Ty jsi blbounn :-)
11.6. | 21:10 Milos Trasimi
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Bacha na Trnovce.Barták mel přesně ty same kecy než začal s ocasem v ruce útočit na holky.:)))))Věřte mi.Je to taky Cech a panují důvodne obavy ze udělá něco obdobného.
11.6. | 19:16 Radek Trnovec
0
Náhlasit nevhodný komentář
Zase budou jeho nudné a stále se opakující věty typu:Čech z Altaje atd. Trasimi ty jsi neskutečné plemeno, které bylo vyšlechtěno v odpadních stokách.
11.6. | 19:12 Radek Trnovec
0
Náhlasit nevhodný komentář
Ááá Trasimi ten blbec přišel.z práce.Pozor národě,pracuje v Anglii a má vystudovanou anstronomii (myslel asi astrologie) :-D pak antropologii a archeologii :-D Dozvěděl.jsem se včera po náročných debatách s tímto tupounemm.
11.6. | 19:07 Milos Trasimi
0
Náhlasit nevhodný komentář
Četl snad korán??:)))))
11.6. | 19:06 Milos Trasimi
0
Náhlasit nevhodný komentář
Doktorant??? Znám doktora co útočil na klientky a stazistky s ocasem v ruce.Jmenuje se Barták a je to Cech:)))))))
11.6. | 11:05 wp2t
5
Náhlasit nevhodný komentář
Kladivo a vstupenku si koupil za peníze z university? Nesouhlasil s terorismem? Jak to vypadá, to se ho slušně zeptali a on jim odpověděl, že ne?
11.6. | 09:38 bard-lidu
8
Náhlasit nevhodný komentář
Když ze světa zmizí islám, bude se lidstvu žít líp neho hůř ???? Jestli líp, tak ho okamžitě zakažme a zbourejme všechno, co s ním souvisí. Ty korány budou ve spalovně taky dobře hořet a vyrobí spoustu elektřiny a tepla. Škoda papíru na takovou slátaninu bludů.
11.6. | 09:33 bard-lidu
8
Náhlasit nevhodný komentář
To kladivo je dost neohrabaná zbraň, horší by byly hřebíky v tlakovém hrnci. Oni muslimáci dost často míchají neobvyklé věci, které vůbec nepatří k sobě. Šrouby s výbušninou, náklaďáky s chodci, imigranty s válečnými oběťmi, aláha s láskou a mír s islámem. Výsledkem je ohrožení Evropy.
11.6. | 09:31 fantozzi602
6
Náhlasit nevhodný komentář
povesit za koule