Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 15.5. 2017 07:47
Požár chaty

U Prahy lehla popelem chata. S ohněm bojovalo 5 jednotek hasičů

Zdroj: TV Nova

V neděli po 19. hodině vyjíždělo pět jednotek hasičů k požáru špatně přístupné chaty v osadě Jarov na břehu Vltavy jižně od hlavního města. Požár vznikl zřejmě při neopatrné manipulaci s otevřeným ohněm. Dům obývala sociálně slabá dvojice. Při požáru vznikla škoda za 100 tisíc korun.

Hořet začalo v menší zděné chatě. Tu požár zcela pohltil. Chata stála v Jarově v chatové oblasti, podle informací TV Nova ji ale měl od loňského roku k bydlení pronajatou sociálně slabý pár. V domě měli mít odpojenou elektřinu, což zřejmě k požáru přispělo.

 

Podle vyšetřovatele hasičů začalo hořet zřejmě při neopatrné manipulaci s ohněm, který pár využíval k vaření. V domě byla i propanbutanová láhev, naštěstí ale nevybuchla.

 

14

GALERIE: Požár chaty u Prahy

Zdroj: TN.cz

S ohněm bojovalo pět jednotek hasičů

S ohněm bojovalo pět jednotek hasičů

Hodnocení:

 

Na místě zasahovalo pět jednotek hasičů, kteří s ohněm bojovali přes hodinu. Po osmé hodině se požár podařilo lokalizovat a před půl jedenáctou dohasit. Hasiči ovšem nemohli k chatě zajet s technikou, vedla k ní jen úzká pěšina.

 

 

Hasiči tak museli hadice táhnout sto metrů daleko a pod železniční tratí, na které byl omezen provoz. "S ohněm bojovali jednotky z Říčan, Jílového, Prahy-Radotína a dobrovolní hasiči ze Zvole a Dolních Břežan," informoval mluvčí středočeských hasičů Ladislav Holomčík. Na místě byli i policisté a záchranka. Ta se naštěstí vracela prázdná. Oheň nikoho nezranil.

 

Přímé škody odhadl mluvčí hasičů na 100 tisíc korun. Stejnou hodnotu svým zásahem podle Holomčíka hasiči uchránili.

vbo TN.cz