Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 10.12. 2017 18:18
Požár kůlny

U školy ve Vítkovicích hořelo: 37 evakuovaných, škoda 300 tisíc

Zdroj: HZS Moravskoslezský kraj, TN.cz

Hasiči ze tři ostravských stanic zasahovali v neděli odpoledne ve čtvrti Vítkovice. Vzplál dřevěný přístřešek, ve kterém bylo dřevo, polystyren a izolační vata. Velký žár poškodil i auto a další stroj, které stály venku. Z vedlejšího domu před příjezdem hasičů uteklo 37 lidí.

Požár byl hasičům nahlášen krátce před 14. hodinou. Na místo vyrazily jednotky z ostravských stanic Zábřeh, Fifejdy a Jih. Hořelo v ulici Prokopa Velikého nedaleko základní a střední školy.

 

19

GALERIE: Požár v Ostravě - Vítkovicích

Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje

Požár v Ostravě - 9

Hodnocení:

 

"Při příjezdu hasičů k události byl objekt o půdorysu přibližně 8x8 metrů zcela pohlcen plameny, z vedlejšího domu samovolně odešlo celkem 37 osob, nikdo nebyl zraněn," uvedl mluvčí hasičů Jakub Kozák.

 

Hasiči nasadili tři vodní proudy a za půl hodiny byl požár pod kontrolou. Uvnitř objektu bylo dřevo, polystyren a izolační vata, tedy materiál, který výborně hoří. Sálavé teplo, které z objektu vycházelo, poškodilo dodávku a pracovní stroj, které stály vedle objektu.

 

 

"Okolo patnácté hodiny se všichni lidé mohli vrátit do svých bytů. Příčina vzniku požáru je v šetření, škoda byla předběžně odhadnuta na jeden milion korun," doplnil mluvčí hasičů. Později upřesnil, že odhad škody byl snížen na 300 tisíc.
 

vbo TN.cz
Reklama